Держслужбовці та працівники держорганів мають повернутися в Україну до понеділка, навіть якщо працюють віддалено, інакше їм загрожує звільнення. Телеграм-канал Юридичний штаб України роз’яснює ситуацію.
12.04.2022 Кабмін прийняв Постанову №440, якою передбачено, що:
✔ Керівник (якщо це можливо) має право запроваджувати дистанційну роботу лише для тих держслужбовців та працівників держорганів, які перебувають в Україні.
✔ За кордоном можна працювати тим держслужбовцям та працівникам держорганів, хто перебуває там у службовому відрядженні.
✔ Із 25.04.2022 держслужбовці та працівники державних органів, які не переведені на дистанційну роботу та перебувають в Україні, в робочий час повинні бути на своєму робочому місці. Те ж саме стосується і тих, хто перебуває за кордоном не у службовому відрядженні. В протилежному випадку до таких працівників може бути застосоване дисциплінарне стягнення відповідно до закону.
Раніше Наказ Національного агентства України з питань державної служби №20-22 від 17.03.2022 дозволяв держслужбовцям виконувати свої обов’язки поза межами свого робочого місця (зокрема за кордоном) на період дії воєнного стану та протягом 10 днів після його припинення.
Однак Постановою КМУ №440 від 12.04.2022 цей Наказ скасовано.
Отже, держслужбовці, які покинули територію України, повинні до 25.04.2022 повернутися та виконувати свої обов’язки на робочому місці в адмінбудівлі держоргану або дистанційно лише на території України.
При цьому застосування до працівника дисциплінарного стягнення є правом, а не обов'язком роботодавця.
Таким дисциплінарним стягненням може бути:
1) зауваження;
2) догана;
3) попередження про неповну службову відповідність;
4) звільнення з посади державної служби.
Разом із цим звільнення є найвищою мірою дисциплінарного стягнення, яке, серед іншого, може застосовуватись у разі здійснення працівником систематичного прогулу без поважних причин. Саме прогулом можна буде назвати відсутність працівника на робочому місці без поважних причин із 25.04.2022.
Також ми розповідали, що поставлення на облік і отримання Довідки є правом, а не обов'язком внутрішньо переміщеної особи: роз’яснення юристів.