Заступник Міністра охорони здоров'я України і Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко зізнався, що закриття парків не є необхідним заходом з точки зору власне боротьби з епідемією. Натомість воно необхідне, щоб люди відчували небезпеку. Про це він заявив в ефірі одного з телеканалів.
«Ми коли закривали свого часу парки, робили обприскування доріг, це, знову ж таки, було питання не стільки впливу на епідеміологічний процес, скільки на психологічний процес. Закриття парків, немає відчуття такого, що все безпечно, люди більше психологічно готувалися до того, що треба дотримуватися карантину. Відчуття тривоги», - поділився одкровеннями чиновник.
Цю практику залякування власних громадян українська влада запозичила, зокрема, у таких демократичних країн, як Китай.
«Коли я від самого початку аналізував ті заходи, які впроваджувалися в Китайській Народній Республіці, потім в Італії, також зі сторони точки зору епідеміології думав, а навіщо вони це роблять. Якщо це краплинна інфекція, вона не впливає, наприклад, на ці шляхи передавання. Потім, коли починали аналізувати, почали спілкуватися через послів з епідеміологами, вони розповідали, що люди не бачать, це невидима інфекція, то треба створити психологічний якийсь ефект. І завдяки цьому психологічному ефекту в людей з'являлося відчуття небезпеки і необхідність дотримання карантинних заходів, які запроваджувалися урядом», - зізнався Ляшко.
Нагадаємо, ще однією гарною ілюстрацією ставлення держави до громадян є ситуація з заробітчанами. Учора Президент Зеленський назвав умови, за яких держава готова відпускати їх на заробітки.