Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Агро
  • Держава планує захистити менш заможних громадян, ввівши талони на харчування

Держава планує захистити менш заможних громадян, ввівши талони на харчування

Прогнозується, що вартість сировинних товарів у 2022 році зросте на 10-20%.

1 хв на прочитання10 Січня 2022, 20:53
Поділитись:

В Україні можуть запровадити аналоги американських чеків на продукти за системою food stamp, як один із способів підтримки населення за сильного зростання інфляції у 2022 році, повідомив радник президента Олег Устенко на своїй сторінці у Facebook, пише Finance.liga

За його словами, світове зростання цін на продовольство неминуче і прогнозується, що вартість сировинних товарів у 2022 році зросте на 10-20%.

"З огляду на те, що продовольча група в українському споживчому кошику більш ніж вагома – майже 50%, таке збільшення цін може стати серйозним інфляційним шоком", – повідомив він.

За його словами, у разі 20-відсоткового цінового шоку щодо продовольчої сировинної групи може призвести до інфляційного стрибка в Україні від 8% до 10%. Олег Устенко також зазначив, що у разі реалізації "негативного сценарію" держава захистить менш заможних громадян.

Зокрема, канали підтримки держави можуть бути різноманітними – починаючи від адресних виплат за аналогією з поточною програмою через систему Дія до аналога американських food stamp. Устенко уточнив, що система food stamp не пов'язана із "радянськими талонами, картками та іншими історичними атрибутами".

За його словами, базовий сценарій зростання інфляції, що розглядається ВП, це інфляція на рівні 7% у 2022 році.

"Але ситуація залежить не лише від України, а й від зовнішніх шоків", – додав він.

Раныше ми писали, що з 1 січня зросте ціна воду  — майже 66 гривень за куб води

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.