Деревина в Україні: бізнес підтримує зниження цін, але вимагає збільшення заготівлі

2 хв на прочитання16 Квітня 2025, 15:01
Деревина в Україні: бізнес підтримує зниження цін, але вимагає збільшення заготівлі. Фото: cbd.int

У I кварталі 2025 року спостерігалося суттєве зростання цін на більшість сортів деревини.

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) позитивно оцінила експериментальне рішення державного підприємства «Ліси України» щодо формування стартових цін на деревину для аукціонів, які відбудуться у III кварталі 2025 року. Згідно з офіційним повідомленням Державного агентства лісових ресурсів України, ціни будуть встановлюватися на основі середньозважених реалізаційних цін, що склалися у I кварталі поточного року.

У ЄБА вважають цей крок важливим на шляху до вирішення запиту Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації, який раніше звертався до державних органів з проханням збільшити обсяги заготівлі деревини та встановити економічно обґрунтовані ціни на сировину.

Водночас галузеві експерти звертають увагу на те, що у I кварталі 2025 року спостерігалося суттєве зростання цін на більшість сортів деревини через недостатність обсягів її заготівлі. Бізнес очікує, що така тенденція до подорожчання може зберегтися й у подальшому. Таким чином, фіксація поточного рівня стартових цін на деревину на наступний квартал може мати негативний вплив на фінансовий стан деревообробних підприємств та не дозволити під час торгів досягти економічно прийнятних цін на сировину.

Саме тому представники бізнесу наголошують на доцільності формування стартових цін з урахуванням собівартості кожного лота та визначеного рівня його рентабельності. На їхню думку, такий підхід сприятиме стабілізації ситуації на ринку, допоможе уникнути ажіотажного попиту під час аукціонів та зменшить тиск на деревообробні підприємства. Адже високий попит та дефіцит деревини на ринку призводять до значного зростання цін, що негативно позначається на конкурентоздатності вітчизняних підприємств як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

На думку експертів ЄБА, наразі існує гостра потреба у збільшенні обсягів заготівлі деревини для забезпечення виконання внутрішніх та міжнародних зобов’язань України. Розширення лісозаготівель дасть змогу повною мірою завантажити виробничі потужності деревообробних підприємств, а також збільшити інвестиції у розвиток власного виробництва, що у свою чергу призведе до зростання податкових та валютних надходжень до державного бюджету та сприятиме розширенню співпраці з країнами Європейського Союзу.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: