Дерево льодовикового періоду можна побачити у Вінниці: тут буяє реліктова рослина

2 хв на прочитання29 Червня 2021, 09:45

Цвітіння триває кілька тижнів, а після його завершення крону прикрашають продовгуваті коричневі стручки з насінням.

Природа сповнена дивовижних речей: минають мільйони років, але деякі рослини не змінюються. Таким чином, ми можемо побачити дерева, які входили до групи рослин періоду динозаврів. 

Так, у Подільському зоопарку зацвіло священне дерево індіанців «катальпа». Священним його вважали у корінних племенах Майя. Еволюція практично не торкнулась катальпи. Саме так, як і зараз,вона виглядала і до льодовикового періоду, пишуть співробітники Подільського зоопарку.

Тож у відвідувачів Подільського зоопарку є унікальна можливість зробити селфі на тлі квітучої реліктової рослини. Знайти її можна поряд із вольєрами для приматів.

Розпізнати катальпу не складно. Вона має велетенське, іноді до 30 см, світло зелене, округле, іноді у формі серця, листя. У другій половині червня дерево вкривається пишним цвітом. Невеличкі білі квіти, подібні до дзвіночків, буквально обліплюють пишну крону. Цвітіння триває декілька тижнів, а після його завершення крону прикрашають довгасті коричневі стручки з насінням. Дозрівають плоди до осені та не обсипаються до весни.

За довгі коричневі стручки, схожі на сигари, катальпу іноді називають «сигарним» деревом. У деяких країнах за велику кількість стручків його ще й називають «макаронним».

Основна всмоктувальна маса кореневої системи катальпи у верхніх 100 см землі. Можливо, саме тому здавна ці велетенські бобові росли вздовж річок.

Оскільки катальпа має гарну форму крони та за один рік може вирости на 35 см, рослину часто використовують у своїй роботі ландшафтні дизайнери. Крім того, гілля катальпи швидко відновлюється навіть після морозних зим.

Батьківщина катальпи — Північна Америка та Китай. Наразі ці прекрасні дерева культивують і в Європі.

Побачити цвіт катальпи можна до середини липня.  

Нагадаємо, у Долині нарцисів наразі живуть карпатські буйволи (ФОТО). 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: