День особливих дітей: 10 порад для мами особливої дитини

3 хв на прочитання01 Грудня 2021, 13:18

Прийняття особливої дитини навколишніми сильно впливає на те, як до неї ставитимуться її батьки.

Коли в сім’ї народжується особлива дитина, це завжди шок і розгубленість. Навіть коли внутрішньоутробно було діагностовано, що дитина  буде з відхиленнями у здоров'ї. Про це GreenPost розповіла директор реабілітаційного центру «Дорога в життя», лікар-психотерапевт, дитячий психіатр Ірина Григораш.

«Часто батьки діляться першими емоціями після зустрічі з дитиною, і це завжди відчуття, що земля попливла з-під ніг, і відчуття ізоляції від світу», — розповідає вона.

Лікар наголошує, що дуже важливо, щоби саме в цей час поруч із батьками особливої дитини були люди, які розділять і приймуть емоції та переживання батьків, а також дадуть опору та напрямок, куди батькам рухатися далі. Бо найбільші страхи батьків — це страх за майбутнє своєї сім'ї (і неповносправної дитини) та чи зможуть вони жити так, як раніше, говорить психолог.

«Люди є соціальними за своєю природою, тому прийняття дитини навколишніми надзвичайно сильно впливає на те, як до дитини будуть ставитися її власні батьки. Часом трапляється, що особливу дитину не приймає частина родини чи друзі, і це величезний біль. Батьки відчувають гнів, образу та безсилля. Звісно, це буде впливати і на дитину, її самовідчуття цінності та розвиток.

Тоді на допомогу приходять спільноти батьків, які виховують дітей зі схожими неповносправностями. Разом вони гуртуються, шукають шляхи реабілітації, проводять час і радіють життю. Часто такі спільноти стають альтернативними родинами та змінюють не лише власні долі, а й суспільство. Спільноти є не лише реальні, у вигляді ГО, а й у соцмережах. Часом батьки самі організовують навчальні курси, навчаються та згодом стають фахівцями», — розповідає Ірина Григораш.

«Фонд об’єднаних сердець» підготував 10 порад для мами особливої дитини.

1) Бережи нерви, це твій ресурс. Вони тобі знадобляться на реабілітацію. Якщо потрібно, сходи до психолога.

2) Припини жаліти свою дитину та вважати її хворою. Прийми такою, якою вона є. З цього починається динаміка.

3) Думай про себе. Приділяй собі увагу, потрохи щодня. Не соромся просити про допомогу рідних і близьких.

4) Стосунки з чоловіком теж мають бути. Хоч би що трапилося, ви пара. Приділяй увагу другій половинці.

5) Потрібен чіткий план дій, якого будеш дотримуватись на всіх етапах зростання дитини (лікарі, фахівці, ліки, апарати, навчання тощо). Без нього буде складно.

6) Не треба забувати про інших своїх дітей. Особлива дитина потребує багато часу та зусиль, але їм теж потрібна увага. Проведи час з ними окремо (наприклад: сходи в кіно, в розважальний центр тощо).

7) Плануй реабілітацію в комфортному для сім'ї та себе режимі. Не треба намагатись осягнути неосяжне.

8) Самореалізація дуже важлива для жінки. І якщо можна перейти на віддалений режим, то не треба кидати роботу, тим самим заробляючи на няню та подорожі.

9) Сон — це життєво важливе. Намагайся спати по вісім годин. Іноді це складно, майже неможливо. Але без сну не буде сил.

10) Вчися радіти та звертати увагу на дрібниці, адже з них і складається наше життя.

«Радій квітам, дощу, листопаду, снігопаду, посмішкам перехожих. Ми живемо тут і зараз! Навіть особливі мами!» — нагадує «Фонд об’єднаних сердець».

Ми писали про День гордості аутиста: «Я знаю багато дорослих аутистів, які стали акторами та програмістами».

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: