День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?

4 хв на прочитання10 годин тому
ФОТО: ілюстративне / club4paws.ua

22 листопада у світі проводиться День гуманного суспільства.

22 листопада проводять День гуманного суспільства – це глобальна ініціатива, присвячена просуванню гуманних цінностей та відповідального ставлення до всіх живих істот. Вона є нагадуванням про важливість співчуття, доброти та поваги до оточуючих.

День гуманного суспільства був заснований американською некомерційною організацією “Гуманне суспільство Сполучених Штатів” (HSUS) з метою привернути увагу до проблем, пов’язаних з жорстоким поводженням з тваринами, та сприяти розвитку гуманного суспільства.

Німецький філософ, музикант, лютеранський богослов, лікар, місіонер Альберт Швейцер у промові на врученні Нобелівської премії миру 1952 року зазначив, що "співчуття, в якому вкорінюється етика, не набуває своїх істинних масштабів, доки не охопить не тільки людину, а й кожну живу істоту".

На цьому принципі американський журналіст Фред Маєрс і ще троє людей 22 листопада 1954 року заснували Гуманне товариство у Вашингтоні, округ Колумбія. Разом із мільйонами прихильників, сьогодні Гуманне товариство Сполучених Штатів є найбільшою зоозахисною організацією у світі.

Воно береться проти щенячих заводів, фабричних ферм, торгівлі хутром, трофейного полювання, тестування косметики на тваринах та інших жорстоких напрямків діяльності людини. Організація через свої філії у 50 країнах світу щороку допомагає десяткам тисяч тварин, виступаючи проти усіх форм жорстокого поводження з тваринами.

ФОТО: ілюстративне / згенеровано ШІ

Метою проведення Дня гуманного суспільства є привернення уваги до ставлення людей до тварин, зокрема до проблем жорстокого поводження, вбивства диких тварин заради м'яса та хутра, а також використання їх у дослідженнях. Цей день слугує нагадуванням про важливість гуманного ставлення до всіх живих істот. 

В Україні День гуманного суспільства відзначається 22 листопада, і з кожним роком зростає кількість організацій та волонтерів, які займаються захистом тварин, екологічними проєктами та іншими гуманітарними ініціативами. У цей день проводяться різноманітні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості про важливість гуманного ставлення до всіх живих істот.

Зоозахисники і екологи все частіше говорять про те, що одноденних декларативних заходів для впровадження реальних змін у ставленні людей до життя на Землі в усіх його проявах недостатньо. День гуманного суспільства може бути ефективним, якщо його наповнити дієвими заходами, конкретними цілями та підтримкою з боку суспільства, держави й активістів. Він не вирішить усіх проблем, але стане хорошим кроком до їхнього усвідомлення й систематичного вирішення.

Що зробить цей день ефективним?

  1. Чітка тематика кожного року

    Наприклад, "Гуманність у взаєминах із природою", "Права тварин", "Толерантність у суспільстві". Це дасть змогу сфокусувати зусилля та зробити посил зрозумілим.

  2. Волонтерські ініціативи

    Організація реальних заходів — висадження дерев, допомога безпритульним чи тваринам, лекції про права людини.

  3. Медіакампанії

    Використання соціальних мереж, фільмів, статей і постів для поширення ідей гуманності.

  4. Інтеграція у навчальні програми

    У школах та університетах можна проводити уроки чи лекції, присвячені гуманності, екології, правам тварин.

  5. Постійна підтримка ідей

    День гуманного суспільства має бути частиною загальної стратегії: коли люди бачать, що ця тема важлива не лише раз на рік, а постійно, це формує культуру гуманності.

Люди, які своїм прикладом показують, як змінюватися самим і впливати на оточення, - це той рушій, який може перетворити ідеї в реальні зміни.

Коли хтось із оточення показує, що реально відмовитися від зайвого пластику, допомогти безпритульним тваринам чи висадити хоча б кілька дерев, це надихає наслідувати. Особливо важливо, щоб до таких дій долучалася молодь, адже саме вони — майбутнє суспільства. Якщо День гуманного суспільства стане платформою для таких історій, він справді зможе змінити не лише ставлення до природи, а й створити культуру відповідальності та доброти.

Більше новин читайте на GreenPost.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: