Догори
Дати відгук

COVID-вакцинація: у Чернігові відмовилися більшість лікарів, на Вінниччині — головна інфекціоністка

2 хв на прочитання25 Лютого 2021, 12:35
В Україні розпочалася вакцинація проти COVID. Фото: Pixabay В Україні розпочалася вакцинація проти COVID. Фото: Pixabay
Поділитись:

У Чернігові з 280 лікарів, які підлягають першочерговій вакцинації від коронавірусу, погодилися вакцинуватися 87. Про це повідомив секретар Чернігівської міськради Олександр Ломако.

З тих лікарів, хто відмовився, частина вже перехворіла, інші мають свої причини. Також, зі слів Ломаки, лікарі, які відмовилися від щеплення, не знали точно, яку вакцину їм колотимуть.

«Ми чекаємо початку вакцинації міських лікарів наприкінці цього тижня, а за шість тижнів — повторні уколи», — пише Ломако.

Він також додав, що у другій хвилі очікується вакцинація всіх інших лікарів і людей, яким понад 80 років. Ці люди повинні будуть згідно з графіком їхати на вакцинацію до лікарень. Це пов’язано з тим, що в кожному флаконі — 10 доз вакцини. Тому мобільна бригада не може їздити по квартирах.

Головна інфекціоністка Вінниччини відмовилася вакцинуватися. За словами головної інфекціоністки Вінниччини Лариси Мороз, «Covishield» поки на пройшла всі етапи досліджень. Тож щеплюватись нею не буде.

«Ця вакцина третю фазу клінічних випробувань починає в лютому, в Індії. Основного показника вакцини ніхто ще не озвучив, це її ефективність, який відсоток уникнення важких і летальних випадків. У компанії AstraZeneca Plc. сказали, не відповідають за її ефективність, за якість, тому що вони до цього недотичні», — каже Лариса Мороз.

До слова, в Україні розпочалася вакцинація проти COVID: вакцина AstraZeneсa, яка напередодні прибула в Київ літаком, вирушила в регіони. 

Нагадаємо, в Україні тепер дві офіційно зареєстровані для екстреного використання вакцини від ковіду. Йдеться про Pfizer/BionTech та Oxford/AstraZeneca.

Як ми писали раніше, досі невідомо, скільки Україна заплатила за одну дозу індійської вакцини Covishield. Директорка компанії Crown Agents Тетяна Коротченко наголосила, що була підписана угода про нерозголошення такої інформації. 

За перший день початку вакцинації проти ковіду найбільше щеплень отримали мешканці Черкаської області.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.