COP29 стартувала: які стратегія та амбіції України?

2 хв на прочитання12 Листопада 2024, 12:01
ФОТО: тематический павильон Украины на COP29 / Минсреды

Очікується, що цього року Кліматичну конференцію ООН відвідають приблизно 80 тисяч людей з майже 200 країн світу.

Кліматична конференція ООН з питань зміни клімату, СОР29, відкрилася. Очікується, що цього року її відвідають приблизно 80 тисяч людей з майже 200 країн світу. На СОР29 чекають ухвалення майже 60 документів та рішень.

Попри повномасштабну російську агресію, Україна вже втретє поспіль представляє на СОР свій павільйон. Цьогоріч він присвячений темі спільних зусиль, що проростають у великі зміни. 

В українському павільйоні заплановано майже 50 подій. З них дві вже відбулися напередодні:

Значний ажіотаж вже спостерігається навколо «Зеленої зони» COP29 – окремого простору для демонстрації потенційних кліматичних рішень, обміну ідеями та досвідом, проведення дискусій, панельних сесій, виставок та інтерактивних заходів. Лише за перші дві години для участі в подіях центру зареєструвалися понад 5000 осіб. Поряд з основними міжнародними організаціями, які демонструватимуть свої продукти та послуги, у «Зеленій зоні» також проводитимуться цільові програми, що охоплюють широкий спектр заходів, таких як презентації, семінари, брифінги, мережеві можливості та музичні заходи.

З промовою на відкритті СОР29 виступив виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату Саймон Стіл.  Наголосив, серед іншого, на необхідності узгодити нову колективну ціль кліматичного фінансування і закликав відмовитися від ідеї, що фінансування клімату є благодійністю. 

«Ми не повинні дозволити 1,5 С вислизнути за межі досяжності. І навіть якщо температура підвищується, реалізація наших домовленостей має повернути її назад. Інвестиції в чисту енергію та інфраструктуру досягнуть двох трильйонів доларів в 2024 році. Майже вдвічі більше, ніж у викопне паливо. Перехід до чистої енергії та стійкості до зміни клімату не буде припинений. Наше завдання – прискорити цей процес і впевнитись, що його величезні переваги будуть розподілені між усіма країнами та людьми», — сказав пан Стіл.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: