Відомий педіатр Євген Комаровський розповів українцям про дуже актуальну зараз тему — прийом антибіотиків при пневмонії. Найчастіше, запалення легенів буває бактеріальним або вірусним. Але найголовніше, що потрібно розуміти: антибіотики використовуються тільки при бактеріальній пневмонії. Про це педіатр розповів на своєму YouTube-каналі.
"Саме по собі слово "пневмонія" - це не діагноз. Треба розуміти, з якою пневмонією ми маємо справу", - стверджує знаменитий лікар.
Він назвав три види пневмонії: бактеріальна, вірусна і бактеріальна, що стала ускладненням вірусної інфекції.
"Ми можемо контактувати з бактерією, яка називається пневмокок або стафілокок. І ця бактерія потрапить в легені, і ми будемо лікувати це антибіотиками. Ми можемо заробити вірусну інфекцію: вона буде називатися грип, аденовірус, коронавірус. Неважливо. І в легенях може виникнути вірусне запалення. Воно не лікується антибіотиком просто тому, що антибіотики не впливають на віруси", - додав педіатр.
Але можлива й така ситуація, коли після вірусної інфекції, змінюється вентиляція повітря в легенях, накопичується слиз і виникають ускладнення — бактеріальна пневмонія. Вона також лікується антибіотиком.
На побутовому рівні, за словами Комаровського, якщо при вірусній інфекції призначити якийсь антибіотик, таким чином, нібито можна уникнути ускладнень. Але цього не відбувається — стає тільки гірше.
"За деякими даними профілактичне призначення антибіотиків при вірусних інфекціях у 6-9 разів збільшує ймовірність розвитку бактеріальної пневмонії", - розповідає Комаровський.
Нагадаємо, що їсти для одужання під час COVID, порадили у ВООЗ.