Догори
Дати відгук

Чим підживити малину у червні для гарного врожаю

Повторювати успішний весняний досвід із підживлення курячим послідом не варто.

1 хв на прочитання21 Червня 2022, 23:06
Поділитись:

Для того, аби отримати гарний урожай малини, у червні її варто підживити збалансованим комплексом Азот+Фосфор+Калій. Про це розповідає «Флористікс».

Навесні варто було провести підживлення малини настоєм курячого посліду, але влітку повторювати цього категорично не можна. Адже і курячий послід, і коров'як багаті на азот, і, піджививши малину цими добривами на початку літа, ми ризикуємо спровокувати «жирування»: рослина почне посилено нарощувати зелену масу на шкоду майбутньому врожаю, ягід або не буде, або будуть, але дрібні.

То чим же підживити малину в червні? Найкраще це зробити збалансованим складом макроелементів: азот, фосфор та калій. Наприклад, найпростішим добривом — нітроамофоскою. У ньому 16% азоту, 16% фосфору та 16% калію.

Готуємо розчин: 20-30 г (1-1,5 ст. л.) нітроамофоски на 10 л води (ця кількість іде на один погонний метр ряду малини). Попередньо ґрунт зволожуємо, по-сухому не працюємо! Можна, звичайно ж, використовувати і дорожчі добрива: «Майстер», «Террафлекс» тощо. Але й стара добра нітроамофоска — це цілком робочий варіант. Це добриво ефективно впливатиме і на нарощування зеленої маси, і на подальший розвиток кореневої системи, і на закладку генеративних органів. Буває, що рослина зав'язує багато квітів, але потім скидає їх. Чому? Тому що їй не вистачає сили. Наше завдання — дати малині ці сили. У цьому й допоможе нітроамофоска.

Також ми розповідали про перевірені народні засоби від фітофтори.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.