Чим небезпечний аспірин: 4 можливі негативні впливи на здоров’я

3 хв на прочитання20 Січня 2023, 12:08

Використовувати ці ліки можна лише після консультації з лікарем.

Відповідно до сучасних знань, прийом аспірину може мати серйозні негативні наслідки – особливо, якщо препарат приймається регулярно або вживається зрілими людьми похилого віку.

Будь-який досвідчений лікар вам скаже: приймати аспірин самостійно на регулярній основі без спеціального медичного призначення не можна. У тому, щоб іноді прийняти таблетку для знеболювання, немає нічого страшного, в інших випадках використовувати ці ліки можна лише після консультації з лікарем.

Чим же такий небезпечний аспірин?

Відомо, що препарат може бути ефективним при головному болю. Також є дані про те, що він може перешкоджати розвитку раку товстої кишки, а в низьких дозах знижує ризик викидня у жінок. Крім того, поширена думка, що аспірин можна приймати профілактично з метою запобігання серцево-судинним захворюванням. Проте Німецький фонд серця констатує, що цей ефект аспірину вже давно викликає суперечки, і його прийом з метою профілактики згущення крові пов’язаний із низкою можливих негативних впливів на здоров’я та розвитком небезпечних наслідків.

Вплив серця. Дослідження 2021 року показало, що аспірин може завдати шкоди людям, які мають хоча б один фактор ризику серцевої недостатності (ці фактори включають куріння, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину, діабет). У таких людей регулярне використання аспірину може сприяти розвитку інфаркту.

Кровотеча. У дослідженні Університету Джорджії взяли участь 1000 осіб, які щодня приймали аспірин протягом п’яти років. З одного боку, у них було зафіксовано зниження ризику проблем із серцем, але з іншого боку, вчені виявили значно більше випадків внутрішніх кровотеч, у тому числі в мозку та черевній порожнині. У свою чергу фахівці Цільової групи профілактичних служб США (USPSTF), проаналізувавши підсумки 13 рандомізованих клінічних випробувань з профілактичним прийомом низьких доз аспірину, уклали:

Читайте також:  Як за кольором язика зрозуміти, що у вас підвищений холестерин

«Людям старше 60 років не слід рекомендувати профілактичний прийом аспірину через ризик внутрішньої кровотечі».

Вплив на печінку та нирки. Китайські дослідники попереджають про негативний вплив аспірину на печінку, особливо якщо вона вже схильна до хронічних порушень. Також вони радять не використовувати цей препарат у лікуванні людей з високим рівнем холестерину, серцево-судинними захворюваннями, проблемними нирками.

Зв’язок між аспірином та раком. Ще одна причина бути обережним з аспірином: препарат збільшує ризик смерті від раку, це показало п’ятирічне дослідження 19 114 людей похилого віку з Австралії та США. Вчені встановили наступне: прийом препарату пов’язаний не тільки з вищою частотою діагностування раку (вона збільшується на 19 відсотків), але і з вищою смертністю, коли аспірин приймається людьми, які вже хворіють на рак (зокрема, на рак молочної залози, передміхурової залози, товстої). кишки чи легень).

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: