Редис – найраніший овоч, який ми можемо виростити на своїй ділянці. Росте він швидко, часто взагалі без підгодівлі. Але бувають ситуації, коли для наливу коренеплоду необхідні добрива.
Коли починати підживлення редиски
Підживлювати редиску можна на всіх етапах її росту та розвитку. Насамперед слід підготувати ґрунт. Перед посівом насіння у ґрунт додають органічні чи мінеральні добрива.
На цьому етапі можна використати:
В період активного росту листя та коріння рослині потрібні комплексні мінеральні добрива. Можна використати азофоску або нітроамофоску. Максимум через 2 тижні після появи перших сходів (оптимально – через 10-14 днів) варто зробити підживлення, поливши рослину під корінь.
Суперфосфат і калійна сіль – ідеальні добрива для третього підживлення, яке проводять через 10-14 днів після другого. Це період, коли редиска вже достатньо сформувалася. Калійні та фосфорні добрива, за словами експертів, покращать смакові властивості плодів.
Чим підживити редиску
Настої з трав
Є безліч народних способів для підживлення редиски і трав’яні настої – чи не найпопулярніші з них.
Використовують будь-які наявні трави: лопухи, кульбаби, кропиву. Трави містять у складі вітаміни та ферменти, що допомагають кращому росту редиски. Подрібнені трави слід залити водою та лишити у сухому темному місці на 7-10 днів. Важливо дотримуватися пропорції: 1:10 – якщо трави свіжі та 1:20 – якщо трави сухі. Готовий настій потрібно розвести водою (на 1 л настою – 5 л води) та поливати коріння редиски.
Послід
Послід багатий азотом, фосфором та калієм. Це дієве органічне добриво, яке досвідчені городники радять настояти, перш ніж вносити його у ґрунт. Курячий послід заливають водою у пропорції 1:15, а кролячий – 1:20. Настоювати послід потрібно мінімум 3 дні, а перед поливом – ретельно процідити.
Зола
Це дуже популярне добриво. Золу просто посипають на грядці, таким чином насичуючи ґрунт калієм та фосфором. Можна також залити золу водою у пропорції 1:10 та поливати після триденного настоювання.
Дріжджі
За словами експертів, дріжджі будуть активно стимулювати ріст редиски. Для приготування потрібно налити у ємність 10 л теплої води, додати у неї 3 ложки цукру та 10 г свіжих дріжджів (якщо використовуєте сухі – візьміть у 2 рази менше).
Більше новин читайте на GreenPost.