Догори
Дати відгук

Чи може бюстгальтер викликати онкологію грудей

Лікар розповіла, які фактори знижують ризик онко.

1 хв на прочитання18 Грудня 2020, 12:21
Поділитись:

Рак молочних залоз стоїть на першому місці серед онкологічних захворювань у жінок. Онкохірург-мамолог Юлія Габелко розповіла, що впливає на його розвиток та чи безпечно носити бюстгальтер щодня. Повідомляє ТСН.

Замовити якісні та красиві бюстгальтери можна тут.

Головною причиною розвитку раку грудей є генетична схильність, коли в генах присутні мутації BRCA1 і BRCA2. Лікар рекомендує кожен рік проходити огляд у мамолога. Особливо потрібно це робити, якщо рак молочних залоз був у матері, бабусі, або тітки.

На другому місці може бути цілий ряд причин, включаючи відсутність вагітності довгі роки, першу вагітність після 35 років, відмову від грудного вигодовування або його різке завершення.

Пологи до 35 років знижують ризик раку грудей на 40–50 %, а кожна наступна вагітність — на 10–11 %. Ще одна причина пухлини — це зловживання алкоголем. Алкоголь підвищує концентрацію естрогенів у крові, підвищуючи ризик раку молочних залоз.

Правильно підібраний бюстгальтер підтримує груди й знімає навантаження зі спини. Якщо ж його підібрати неправильно, то щоденний тиск буде деформувати м’язи та передавлювати цервікальні нерви. Через це може з’явитися сутулість, м’язові болі в плечах, спині, шиї, і головний біль. Але бюстгальтер не впливає на виникнення раку грудей і не сприяє його розвитку.

Нагадаємо, дерматологи розповіли, через нестачу яких двох мікроелементів можна полисіти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.