Догори
Дати відгук

Чотири нічні симптоми, які можуть вказувати на утворення тромбу

Зазвичай ці прояви рідко пов'язують із небезпечним станом, а дарма.

2 хв на прочитання14 Червня 2022, 00:43
Поділитись:

Тромби в організмі утворюються практично непомітно — найчастіше вони стають випадковою знахідкою під час обстеження та диспансеризації. Особливо гостро постала проблема після епідемії COVID-19, оскільки вірус провокував серйозне згущення крові, що навіть після одужання сприяє появі згустків.

Як до візиту до лікаря зрозуміти, що з судинами не все гаразд? Наш організм може подавати сигнали, на які варто звернути увагу, щоби не пропустити хворобу. «Доктор Пітер» із посиланням на джерела розповідає, як перевірити себе після сну, з'ясувати, що відбувалося вночі.

Запаморочення вранці

Якщо ми міцно спали всю ніч, то вранці маємо стати відпочилими і бадьорими. Але іноді, прокидаючись, ми страждаємо від запаморочення, головного болю. На жаль, такі прояви можуть бути ознакою тромбів у судинах. Справа в тому, що запаморочення дуже часто виникає через недостатнє кровопостачання головного мозку, гіпоксії. А вони у свою чергу відбуваються через відносно густу кров, яка ускладнює нормальний струм.

Із цієї ж причини протягом дня ви можете відчувати слабкість, швидко втомлюватись.

Задишка, тяжкість у грудях

Ще один наслідок «густої» крові. Вашому організму не вистачає кисню, до легень його доходить значно менше, ніж потрібно. Також із внутрішніх органів повільніше виводяться метаболічні відходи, відбувається повільне, але правильне отруєння.

Медики рекомендують звертати увагу на своє дихання під час і після сну — варто звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте тяжкість у грудях та задишку.

Холодні руки та ноги

Якщо у вашому будинку не холодно, ви використовуєте досить теплу ковдру, а руки та ноги все одно залишаються холодними, варто насторожитися. Можливо, це відбувається через недостатнє кровопостачання, яке призводить навіть до легкого оніміння.

Рясна слинотеча

Іноді трохи слини на подушці — це абсолютна норма. Але якщо слина тече з одного боку рота, це може бути сигналом тромбу, що утворився. Через густоту крові мозок не завжди отримує достатню кількість поживних речовин і кисню, через це деякі функції страждають, наприклад, контроль над м'язами обличчя.

До речі, також небезпечним сигналом може бути ковтання уві сні, ніби ви їсте чи п'єте.

Нагадаємо також, що деякі харчові звички після 30 років сприяють атеросклерозу та хворобам серця.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.