Догори
Дати відгук

Чому в українських річках зникає риба?

1 хв на прочитання20 Жовтня 2020, 10:41
Поділитись:

Українські річки міліють, у них зникає риба через те, що міняється термічний режим, клімат та вологість. 

Таку думку висловила завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, повідомляє Главред.

"Зростання температури в холодний період призводить до зміни структури опадів: вони випадають переважно у вигляді дощу, а не снігу. Як наслідок - стійкий сніговий покрив не утворюється. А наші річки мають переважно снігове живлення. Отже, якщо снігу немає, річка не отримує достатньо води, і та волога, що є, випаровується при високих температурах. В результаті цього року пересохли не тільки маленькі річки, а й великі", - сказала вона.

Цього літа в багатьох регіонах, коли температура повітря досягала 30-35 градусів, опадів не бувало протягом 60-70 днів поспіль.

В результаті вологу недоотримали верхні ґрунтові водоносні шари, відповідно, річки недоотримали додаткової підземної вологи, а також не змогли підкріпитися за рахунок снігового покриву.

Нагадаємо, нещодавно Генсекретар ООН заявив, що людство не доживе до наступного століття, якщо не прийняти ніяких кроків, для запобігання кліматичній катастрофі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко