Догори
Дати відгук

Чому не можна цілком і повністю відмовлятися від солі

Перестати їсти цей продукт можна, але далеко не всім

4 хв на прочитання05 Березня 2021, 07:25
Перестати їсти цей продукт можна, але далеко не всім Перестати їсти цей продукт можна, але далеко не всім
Поділитись:

Фраза “сіль – біла смерть” схоже навічно вкорінилася у наш побут, ми все частіше бігаємо по торгових площах супермаркетів у пошуках більш-менш корисного продукту. А коли вона розсипається – завмираємо в очікуванні сварки. Чи справді сіль така страшна, як її описують – читайте далі.

За даними ВООЗ, українці споживають удвічі більше норми солі на день. І це при тому, що колись такий популярний дієтолог як Поль Брегг вважав, що без неї можна прожити. Соляні міфи досі залишаються незмінними.

Міф № 1. Людина може прожити без солі

Медична журналістка Дарка Озерна запевняє, що людина не може прожити без солі, адже це іони і Натрію, і Хлору, які має людина у великій кількості.

“Вони потрібні, щоб у нас утворювався шлунковий сік, щоб наші нейрони підтримували мембранний потенціал, тобто були або збудженими, або погаслими, як то кажуть. Натрій потрібен для роботи серця, так само, як і Калій, для усіх заряджених мембран нашого тіла”, – пояснила Дарка Озерна.

 Експертка збалансованого харчування Лора Філіппова зазначила, що нормою для здорової людини є 15 грамів солі. 10 грамів ми отримуємо з м’яса, круп, овочів та з різних продуктів

Науковці університету в Бонні виявили, що надмірне споживання солі зменшує здатність організму боротися із бактеріями. Такий експеримент провели спочатку на мишах, а потім і на людях. У тих, хто споживали на 6 грамів більше від звичної добової норми солі, вже за тиждень специфічні імунні клітини знижували здатність поглинати та вбивати бактерії.

Міф №2. Морська сіль корисніша за звичну кухонну

Експертка збалансованого харчування наголошує, що це неправда і жодної різниці між ними немає, це та ж сама формула.

“Це міф, тому що морська сіль містить насправді рештки багатьох інших мінералів. Вона начебто збагачена ними, але їхня кількість є абсолютно не суттєвою, щоб покрити будь-які потреби в мінералах. Це нічого не змінює, тому що це переважно Натрій хлорид. Єдина сіль, яка доведено є корисною – це йодована сіль”, – сказала Дарка Озерна.

Міф №3. Надмірна кількість солі відкладається в організмі і “впливає” на суглоби

“Люди просто трохи плутають відкладення солей зі справжньою сіллю, це трохи по-іншому відбувається. Це складний процес, коли ми говоримо про хвороби суглобів, то відкладення солі, мається на увазі, це тоді, коли люди їдять багато білкової їжі, субпродукти, багато м’яса, багато фастфуду, споживають алкоголь”, – зазначила Лора Філіппова

Міф №4. У мене нормальний кров’яний тиск, тому можу споживати солі скільки завгодно

Дарка Озерна переконана, що гіпертонія – хронічна, вона дуже добре керується, з нею можна жити за трьох умов:

  • перше – ми не пересолюємо, а зменшуємо поступово споживання солі. Це дуже дешева надійна порада, яка фігурує у всіх звітах Всесвітньої організації охорони здоров’я, у всіх рекомендацій Охорони здоров’я в Україні, цьому присвячені цілі компанії;
  • друге – підтримка адекватної ваги;
  • третє – похід до лікаря, який нам прописує ліки. Навіть, якщо з нами щось трапиться, то інші люди мають знати, що нам їх треба дати.

Останнім часом набула популярності дієта для схуднення, яка має на увазі повну відмову від солі. Перестати їсти цей продукт можна, але далеко не всім. У цьому переконані лікарі.

Експерти наголосили на тому, що сіль – найважливіший елемент, який необхідний організму для повсякденної життєдіяльності. Відтак, повністю відмовлятися від солі – не лише шкідливо, а й небезпечно. 

«Більше солі потрібно людям, які багато її втрачають: перебувають у спекотній кліматичній зоні, багато займаються спортом. Буває, що хочеться досолити їжу, коли ми відчуваємо зневоднення, стан втоми, занепад сил, при низькому тиску. Сіль затримує воду, відповідно підвищує тиск, і для багатьох це є рятівним варіантом. Хтось підіймає тиск за допомогою кофеїну, а хтось – з’ївши шматочок солоної риби або солоний огірок», – говорять експерти.

Смакові рецептори звикають до певного смаку. Відтак, якщо постійно збільшувати кількість солі, то з часом нам геть усе здаватиметься недосоленим. Якщо ж їсти меншу кількість солі, то ми зможемо відчувати справжній смак продуктів. Головне – знати міру і прислухатися до внутрішнього голосу.

За матеріалами maximum.fm, bug.org.ua, espreso.tv.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.