Чому кропив’яні опіки такі болючі і що з цим можна зробити: радять лікарі

1 хв на прочитання01 Липня 2022, 22:55

Якщо виникла тяжка алергічна реакція, доведеться звернутися по медичну допомогу.

Кропива жалить нас, бо її листя вкрите маленькими порожнистими волосинками (трихомами), які за своїми функціями нагадують медичні ампули. Про це розповідає спеціалізований Телеграм-канал «Нотатки Лікаря🇺🇦».

«Їхні стінки хоч і не скляні, але теж зміцнені діоксидом кремнію. При зіткненні зі шкірою крихітка кулька на кінчику трихоми відламується, і речовина, що міститься в ній, потрапляє в шкіру. В ранку потрапляє мурашина кислота, що чинить подразнювальну дію, а також гістамін, що розширює капіляри. Все це викликає застій крові та просочування її плазми через стінки судин, через що і виникає набряк. Ці речовини викликають опік, який може триматися на шкірі до 12 годин. Такий ось захисний механізм від тварин, що поїдають цю рослину», — розповідають автори.

Якщо кропива вас усе-таки «вкусила», лікарі радять 10 хвилин не чіпати місце опіку, щоб не розтерти хімікати по шкірі та не зробити ще гірше, а просто промити місце опіку під водою, акуратно очистити від кропив'яних волосинок і накласти суміш з соди та води. А якщо виникла тяжка алергічна реакція, то звернутися до лікаря.

Також ми розповідали про комариний антидот, який можна приготувати в домашніх умовах.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: