Догори
Дати відгук

Чому гіпертонія посилює наслідки коронавірусу

Для людей з кардіологічними проблемами ймовірність смерті від коронавирусної інфекції була більш ніж в чотири рази вища, а з ожирінням і діабетом - від трьох до п'яти разів.

2 хв на прочитання25 Грудня 2020, 11:10
Поділитись:

Високий тиск може безпосередньо посилювати запалення, спровоковані коронавірусом нового типу, а також уповільнює його виведення з організму. До такого висновку прийшли біологи, які спостерігали за тим, як гіпертоніки переносять COVID-19. Статтю з результатами їхніх спостережень опублікував науковий журнал Nature Biotechnology.

"Ми визначили молекулярні механізми, які пояснюють, чому гіпертоніки набагато частіше потрапляють в реанімацію і вмирають від COVID-19. Ці проблеми можна придушити деякими ліками від гіпертонії і ниркової недостатності", - пишуть дослідники.

Людей, які страждають від діабету, ожиріння, хронічних хвороб серця, а також курців коронавірус нового типу (SARS-CoV-2) вражає значно частіше за інших. Зокрема, вчені виявили, що для людей з кардіологічними проблемами ймовірність смерті від коронавирусної інфекції була більш ніж в чотири рази вище, а з ожирінням і діабетом - від трьох до п'яти разів.

Точні причини цього поки не відомі. Однак вчені припускають, що зайва вага, проблеми з переробкою цукру і порушення серцево-судинної системи особливим чином змінюють роботу імунітету, роблячи організм більш схильним до розвитку запалень і спонтанної появи тромбів в судинах.

Молекулярні біологи під керівництвом професора Берлінського університету імені Гумбольдта (Німеччина) Ірини Леманн з'ясували, чому гіпертонія різко збільшує ймовірність загибелі від коронавирусной інфекції.

Вони вивчали, як змінилася робота організму гіпертоніків, які захворіли COVID-19 і брали при цьому ліки від тиску.

Леманн і її колеги з'ясували, що обидва типи препаратів не підвищують, а зменшують вірогідність появи найважчих наслідків COVID-19. Вони вивчали історії хвороб 144 пацієнтів з гіпертонією, які брали або не приймали два найпоширеніші типи ліків від тиску під час хвороби.

Виявилося, що прийом ліків від тиску на основі інгібіторів ферменту ACE знизив ризик загибелі від інфекції приблизно у вісім разів порівняно з іншими гіпертоніками. Інші препарати, які безпосередньо блокують роботу ангіотензинових рецепторів, зменшили його приблизно в два рази. Аналогічним чином концентрація вірусних частинок в їх організмі знижувалася з такою ж швидкістю при прийомі ліків, як і у хворих, які не страждають від гіпертонії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
pixabay
В Україні назвали всього 2 речі, які необхідні для відновлення енергосистеми
1 хв на прочитання39 хвилин тому
Гарячі бутерброди «Вічна класика»: смачно, ситно і просто
2 хв на прочитаннягодина тому
З електрикою та без: як обігріти свою оселю, якщо центральне опалення «підкачало»
2 хв на прочитання7 годин тому
Старопольський смалець: смачний і оригінальний рецепт
2 хв на прочитання8 годин тому
Не лише корисне, а й може зберігатися 9 місяців без холодильника: як зробити масло гі зі звичайного
5 хв на прочитанняВчора
Домашнє морозиво лише з 4-х інгредієнтів
1 хв на прочитанняВчора
Нарешті це сталося: ЄС затвердив єдиний стандарт зарядних пристроїв для всіх гаджетів
1 хв на прочитанняВчора
Із настанням кліматичної зими ЗС РФ починають гинути від обмороження та гіпотермії просто в окопах — експерт (ВІДЕО)
2 хв на прочитанняВчора