Догори
Дати відгук

Чому чоловіки не розуміють жінок: психологія і статистика

Особливо коли йдеться про зраду.

3 хв на прочитання18 Жовтня 2021, 17:21
Сварка Сварка
Поділитись:

«Сучасна газета» розповідає про головні психологічні відмінності між чоловіками та жінками — із поправкою на те, що психологія — це лише узагальнені риси, які можуть проявлятись у різних масштабах і інколи лише ситуаційно, тому не слід забувати про індивідуальність.

Для чоловіка основна мета в житті — це самоствердження. Він постійно змагається із самим собою й іншими в найрізноманітніших сферах. Світ чоловіка цілком предметний. Його бачення логічне й аргументоване. Відсутність певною мірою залежності від соціальної думки робить чоловіків більш сміливими та рішучими. Чудова орієнтація у просторі дає змогу бути більш адаптованими до життєвих умов. Можливо, саме тому чоловіки рідше за жінок страждають на посттравматичні розлади, проте частіше стають жертвами залежності від психоактивних речовин. Вони дуже рідко ставлять собі запитання, що відчувають, переважно мислять масштабно з чіткою орієнтацією на зовнішній світ.

«Важливо наголосити, що замкнутість у собі та небажання звертатися по допомогу у скрутних ситуаціях інколи діють не на руку представникам сильнішої статі — лише декілька відсотків із них стають пацієнтами психотерапевтів, навіть коли ситуація доволі серйозна. Це в деяких випадках призводить до алкогольної залежності, що трапляється з чоловіками у тричі частіше», — пише «Сучасна газета».

Коли жінка намагається розповідати про власні негаразди, вона робить це з елементарного та важливого для неї бажання проговорювати навіть найменші деталі, чоловік же сприймає це як заклик до дій — він щось повинен зробити, але зовсім не розуміє, що саме. Це часто провокує конфлікти. Тому якби чоловіки усвідомлювали життєво необхідну потребу вербальних взаємодій жінки, а ті своєю чергою вміли висловлюватись таким чином, щоб не зачіпати цілком природне прагнення чоловіка вирішувати проблеми, то шанс на здорові стосунки значно би виріс у відсотковому співвідношенні.

Окрім того, у суспільстві поширене твердження про те, що чоловіки важче переживають сексуальний контакт своєї дружини, а жінки — емоційний. «Сучасна газета» також пояснює це твердження психологічним підґрунтям.

«Жінки надзвичайно бояться, що у чоловіка зав’яжуться стосунки з іншою, через те, що вони завжди (навіть задовго до вагітності) сприймають своїх дітей як частину власного тіла, тобто вони існують у її підсвідомості завжди, і для жінки зрада — це ризик бути покинутою. Для чоловіка ж набагато страшніші фізичні відносини його партнерки з іншим, психологією це трактується як підсвідомий страх виховувати чуже потомство, навіть про це не знаючи. Статистика, до речі, показує, що зазначене явище займає 3–10 % усіх випадків», — розповідає «Сучасна газета».

Ми вже писали про відмінності між чоловіками та жінками: наскільки все серйозно.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Фітнес-тренер розповідає, як худнути, дозволяючи собі їсти й пити без обмежень
2 хв на прочитаннягодина тому
Як швидко позбутися запору в домашніх умовах?
1 хв на прочитання2 години тому
Коли голова болить «від тиску»: розповідає невропатолог
3 хв на прочитання9 годин тому
П'ять продуктів, які допоможуть поновити здоров'я після антибіотиків
2 хв на прочитанняВчора
Трагедія на дорозі: жінка з дитиною потрапила під авто, їх відкинуло на зустрічну смугу, під колеса вантажівки (ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
Українець, якому вперше в Україні пересадили легені: "Я не прив'язаний до квартири тепер" (ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
Дев'ятирічний хлопчик розробив мобільний застосунок для свого молодшого брата з аутизмом (ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
Екзотичний Фіджі відкрився для туристів з часу початку пандемії
1 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost
Фото з відкритих джерел
В Індонезії прокинувся вулкан Семера: хмара – до 15 тис. метрів, загинуло щонайменше 13 людей (ВІДЕО)
2 хв на прочитання38 хвилин тому
Фото:
AgroNews
Пляшка 8-відсоткового пива додасть у ціні більш ніж 2 грн
2 хв на прочитанняВчора
Костели, музей космонавтики, скеледром: 5 туристичних локацій Житомирщини для зимових мандрівок
2 хв на прочитанняВчора
“Доступні ліки”: що потрібно пацієнту, аби отримати препарати від серцево-судинних захворювань, профілактики інфарктів та інсультів
1 хв на прочитанняВчора
Держгеокадастр повідомив, як в одній з областей замість 200 га лісу вирощують с/г культуру
1 хв на прочитанняВчора
Пандемія не може стати підставою впровадження тотального контролю над людьми — Рада Євангельських Протестантських Церков України
2 хв на прочитанняВчора
У МОЗ повідомили про понад 13 тисяч нових ковід-хворих
1 хв на прочитанняВчора
Зайва вага зникатиме навіть уві сні: 7 продуктів, які спалюють жир
3 хв на прочитанняВчора