На Близькому Сході й у Північній Африці виникнуть безпрецедентні надекстремальні умови, якщо не будуть прийняті радикальні заходи проти глобального потепління. Про це йдеться в дослідженні Центру досліджень клімату та атмосфери (CARE-C) Кіпрського інституту та Інституту хімії Макса Планка, опублікованому в журналі Climate and Atmospheric Science, передає hightech.fm.
Надмірно високі температури — до 56 °C і вище — триватимуть декілька тижнів і становитимуть небезпеку для життя людей.
До кінця століття приблизно половина населення на Близькому Сході й у Північній Африці — майже 600 мільйонів осіб — може піддатися впливу щорічно повторюваних над- і ультраекстремальних теплових хвиль. Очікується, що понад 90 % населення відчує на собі руйнівні для здоров'я погодні умови.
У своїй роботі вчені використовували перший у своєму роді багатомодельний ансамбль кліматичних проекцій, розроблений спеціально для географічної області MENA (Middle East and North Africa Region).
Потім дослідники спрогнозували майбутні спекотні періоди й схарактеризували їх за допомогою індексу магнітуди теплової хвилі. Він дає змогу кількісно оцінити інтенсивність окремих подій, враховуючи як їхню тривалість, так і власне температурну аномалію.
Відповідно до дослідження в умовах високих викидів і концентрації парникових газів у деяких частинах Близького Сходу, наприклад, поблизу Перської затоки, сукупний вплив високої температури та вологості за прогнозами досягне або навіть перевищить порогові значення для адаптації людини.
Нагадаємо, в окупованому Севастополі поблизу заповідника пальне забруднило Чорне море.