Було красиво: враження від зорепаду Гемініди (ФОТО)

2 хв на прочитання7 годин тому
ФОТО: зорепад Гемініди /Апаратна платформа Лайп / x.com / SipeedlO

Пік зорепаду Гемініди спостерігали цієї ночі шанувальники астрономії та космічних явищ і поділилися враженнями у соцмережах.

Пік зорепаду Гемініди могли спостерігати цієї ночі шанувальники астрономії та космічних явищ. Попри те, що він триває з листопада, саме у ніч проти 14 грудня метеорний дощ був найбільш інтенсивним. Люди з різних куточків світу фіксували красу зоряного неба і ділилися враженнями у соцмережах, пише видання OBOZ.UA.

Санні Шрестха поділилсь у Facebook композиційним фото метеоритного дощу з Непалу. 

ФОТО: Композиція з декількох метеорів / Facebook.com / snystha

Люди писали, що бачили яскраві спалахи й у світанкові години, завдяки майже 24-годинному піковому періоду цього унікального зорепаду. Таким фото поділився на свой сторінці у соцмережі фотограф з Філіппін Джордж Ніколас.

ФОТО: зорепад Гемініди на світанку / gnlophotography

Відомий американський радіоведучий Лу Брут поділився фото місячного гало цієї ночі, крізь яке пролітають метеоритні спалах.

ФОТО: facebook.com/loubrutusrocks

Мікс із спалахів метеорного дощу та вогнів Аврори показало видання METRO.

ФОТО: Josh Dury Photo-Media /PA Wire

Теж у світлі Північного Сяйва вогні видовищного грудневого зорепаду, який можна було спостерігати цієї ночі, надрукувало видання VICE.

ФОТО: vice.com / Sammi Caramela

На відміну від більшості метеорних потоків, які люди бачать на Землі, Гемініди є продуктом астероїда, а не комети. Цей потік породжує яскраві метеори, пов’язані з астероїдом Фаетон - дивним блакитним космічним каменем, який «поводиться як комета».

Навколоземний астероїд Фаетон, завширшки приблизно 5 км, підлітає до Сонця ближче, ніж усі інші астроїди, які мають імена, а не цифрові позначення. Коли космічний камінь наближається на максимально близьку відстань до нашої зірки, то в нього з'являється хвіст, такий самий, як у комет.

Гемініди вважаються одним із найкращих метеорних потоків щороку, тому що її окремі метеори яскраві та пролітають дуже швидко.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: