Пік зорепаду Гемініди могли спостерігати цієї ночі шанувальники астрономії та космічних явищ. Попри те, що він триває з листопада, саме у ніч проти 14 грудня метеорний дощ був найбільш інтенсивним. Люди з різних куточків світу фіксували красу зоряного неба і ділилися враженнями у соцмережах, пише видання OBOZ.UA.
Санні Шрестха поділилсь у Facebook композиційним фото метеоритного дощу з Непалу.
Люди писали, що бачили яскраві спалахи й у світанкові години, завдяки майже 24-годинному піковому періоду цього унікального зорепаду. Таким фото поділився на свой сторінці у соцмережі фотограф з Філіппін Джордж Ніколас.
Відомий американський радіоведучий Лу Брут поділився фото місячного гало цієї ночі, крізь яке пролітають метеоритні спалах.
Мікс із спалахів метеорного дощу та вогнів Аврори показало видання METRO.
Теж у світлі Північного Сяйва вогні видовищного грудневого зорепаду, який можна було спостерігати цієї ночі, надрукувало видання VICE.
На відміну від більшості метеорних потоків, які люди бачать на Землі, Гемініди є продуктом астероїда, а не комети. Цей потік породжує яскраві метеори, пов’язані з астероїдом Фаетон - дивним блакитним космічним каменем, який «поводиться як комета».
Навколоземний астероїд Фаетон, завширшки приблизно 5 км, підлітає до Сонця ближче, ніж усі інші астроїди, які мають імена, а не цифрові позначення. Коли космічний камінь наближається на максимально близьку відстань до нашої зірки, то в нього з'являється хвіст, такий самий, як у комет.
Гемініди вважаються одним із найкращих метеорних потоків щороку, тому що її окремі метеори яскраві та пролітають дуже швидко.
Більше новин читайте на GreenPost.