Брудна хмара пилу з заходу 6 лютого накриє Україну

2 хв на прочитання5 годин тому
ФОТО: иллюстративное

Забруднення спричинене як природними факторами, так і промисловими викидами.

Значне погіршення якості повітря через переміщення брудної хмари пилу із західного напрямку, зокрема з території Польщі, прогнозується 6 лютого. Найбільше постраждають західні області України. Про це повідомила лідерка найбільшого екоруху країни Let’s do it Ukraine Юлія Мархель.

За її даними, забруднення спричинене як природними факторами, так і промисловими викидами. Це явище може суттєво вплинути на здоров'я людей, особливо на осіб із хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи.

"Забруднення повітря через пилові маси може мати серйозні наслідки для здоров’я людей, особливо для дітей, літніх людей та осіб із хронічними захворюваннями. Ми закликаємо громадян дотримуватися заходів безпеки та стежити за оновленнями щодо стану повітря. Пилові бурі та промислове забруднення – це проблема, яка вимагає системного підходу та посилення екологічного контролю," – зазначила експертка. 

Пилові бурі та викиди забруднюючих речовин значно підвищують рівень дрібнодисперсних часток у повітрі. Ці частки можуть проникати в дихальні шляхи та навіть у кровоносну систему, спричиняючи серйозні проблеми зі здоров’ям. Якість повітря може досягти небезпечного рівня, що потребує обмеження перебування на відкритому повітрі.

Якими божуть бути наслідки для здоров'я:

Якими можуть бути візуальні прояви забруднення повітря. Пилової бурі повітря набуває каламутного вигляду, схожого на димку або смог. Видимість може суттєво знизитися, а сонячне світло стати тьмяним. При сильному забрудненні пилова хмара може бути схожою на сіру або буро-жовту масу, що огортає територію. На поверхнях (автомобілі, вікна, дахи) може залишатися осад пилу.

Як убезпечити себе від шкідливого впливу забрудненого повітря: 

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: