Отримувати газ з відходів — новітнє слово у зеленій енергетиці та вирішення проблеми забруднення довкілля, викидів і сміття, залежності від копалин.
У селищі Квіткове, що розташоване поблизу Житомира, запустили новий біогазовий комплекс встановленою потужністю 4,5 МВт на відходах місцевої спиртової промисловості, цукрових заводів та елеваторів. Проект реалізувало ТОВ «Діоніс Біогаз Енерджі» («Діоніс БГЕ», Київ), передає interfax.com.ua.
«Це перший біометановий проект в Україні, який зможе виробляти до 20 млн кубометрів метану на рік», — йдеться у повідомленні юридичної фірми Dentons, що надавала юридичну підтримку проекту.
Згідно з інформацією в Єдиному реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище, біогазова станція перероблятиме післяспиртову кукурудзяну барду, свіжий та кислий буряковий жом, кукурудзяну солому та послід.
«Конструкція промислових біореакторів цього комплексу площею 2289 кв. м сприяє збільшенню обсягів виходу біогазу на 20-50% у розрахунку тонну органічної сировини порівняно з традиційними методами», — зазначають у «Діоніс Біогаз Енерджі».
Нещодавно український парламент ухвалив закон про біометани(законопроект №5464 від 21 жовтня 2021 року), спрямований на розвиток галузі в Україні та стимулювання його експорту за кордон.
До слова, у Черкасах комунальне підприємство виробляє екопаливо з гілля.