Догори
Дати відгук

Безконтрольне вживання антибіотиків може відгукнутися смертельними хворобами — лікарка

Не без “допомоги” COVID-19 продажі антибіотиків зростають

2 хв на прочитання18 Листопада 2020, 11:35
 pixabay pixabay
Поділитись:

Українці почали приймати антибіотики  у 3,5 раза частіше, ніж торік. Це лякає. І не лише тому, що не за горами час, коли ми не зможемо лікувати ту ж бактеріальну пневмонію. Антибіотики — це не безневинні пігулки, які безслідно перетравлюються організмом. 

Наскільки   небезпечно безконтрольно приймати антибіотики  на своїй сторінці у соцмережі розповіла колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун.

"Сьогодні розпочинається Світовий тиждень обізнаності щодо застосування антибіотиків. Однак, не без “допомоги” COVID-19, продажі антибіотиків зростають, — написала Супрун. Дуже небезпечно, коли люди легковажно починають приймати курс антибіотиків. Нерідко їм такий курс призначають лікарі просто так, “про всяк випадок”. І, звісно ж, нічого не кажучи про побічні дії, які перелічені у довжелезному списку в інструкції".

За словами лікарки, дотепер вчені ще продовжують вивчати наслідки використання антибіотиків. Зокрема, є дослідження, що діти, яким давали антибіотики на першому році життя, потім мали більшу вірогідність набрати надмірну вагу.  Вплив антибіотиків на організм в ранньому віці, а також до народження (якщо мама вживала курс антибіотиків під час вагітності) може залишити відбиток на здоров’ї дитини на все життя. Окрім ожиріння, це також може бути астма і підвищений ризик підхопити інфекцію.  

"Навіть дорослим людям безконтрольне вживання антибіотиків може відгукнутися смертельними хворобами. Є дослідження, які віднайшли зв’язок між вживанням антибіотиків і раку товстої кишки в дорослих. Ця інформація не має відлякати вас від вживання антибіотиків взагалі. Але ці факти дуже важливо усвідомлювати, щоби ніколи не пити антибіотики, якщо немає на це підстав. Наприклад, якщо просто застудилися. Адже нежить, біль у горлі та навіть висока температура зовсім не означають, що в організмі є патогенні бактерії, які антибіотик теоретично мав би вбити",  — зазначає Супрун.

 До слова, лікар розповіла, чим загрожує COVID-19 вагітним та новонародженим.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.