Догори
Дати відгук

Лікар розповіла, чим загрожує COVID-19 вагітним та новонародженим

Чи може немовля заразитися вірусом від матері під час грудного годування, повідомила Уляна Супрун

3 хв на прочитання03 Листопада 2020, 06:35
Поділитись:

Стрімке поширення COVID-19 лякає багатьох людей. Зокрема, майбутніх батьків, які очікують на народження немовля найближчим часом. Чи може мати COVID-19 серйозні наслідки для вагітних жінок та їхніх немовлят? Чи може дитина підхопити вірус від мами, і чи це небезпечно? Як захиститися? Про це на своїй сторінці у соцмережі розповіла колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун.

"Дослідники з Бірмінгемського університету вивчають ситуацію з вагітними та COVID-19 у форматі “живого” систематичного огляду. Це постійне глобальне дослідження, яке збирає та узагальнює дані про це з різних країн світу. Спираючись на нього, можна стверджувати, що вагітні жінки з COVID-19 рідше мають симптоми хвороби у порівнянні з невагітними жінками, але частіше потребують лікування у відділенні інтенсивної терапії та підключення до ШВЛ, якщо мають тяжкий перебіг хвороби. Найпоширенішими симптомами, про які повідомляли вагітні жінки та ті, які нещодавно народили, були підвищена температура та кашель. Вагітні жінки з COVID-19, які мають вже наявні захворювання, такі як цукровий діабет чи гіпертензію (високий тиск), або старшого віку чи мають надмірну вагу частіше мають вищі ризики тяжкого перебігу хвороби чи появи ускладнення через COVID", - говорить Супрун.

За її словами, хворі на COVID-19 частіше народжували дітей передчасно. Дані дослідження показують, що 1 з 4 немовлят, народжених жінками з COVID-19, потребували неонатальної допомоги. 

"Але з наявних даних, видно, що всі матері з COVID-19 живі, їхні діти також, а серйозних патологій немає. Це на даному етапі відрізняє вірус SARS-CoV-2 від грипу, що точно становить загрозу для плоду. Наприклад, під час пандемії грипу H1N1 вагітні жінки склали 5% від усіх смертей, хвороба у 7 разів збільшувала ризики потрапити у відділення інтенсивної терапії", - повідомила лікар.

Вважається, що передача вірусу новонародженим відбувається переважно краплинним шляхом після народження, коли дитина контактує з матір’ю чи іншими людьми, які за нею доглядають та мають COVID-19. Щодо внутрішньоутробної, трансплацентарної чи перинатальної передачі (під час пологів) даних поки немає. Однак, немовлята, які підхоплюють вірус, здебільшого мають такі симптоми: високу температуру, млявість, кашель, пришвидшене дихання, блювання, діарею, нежить, а також проблеми з годуванням. Здебільшого ускладнення мають немовлята, які передчасно народжені чи мають недостатню вагу. Саме вони можуть бути причиною ускладнень, а не власне вірус. 

"Але загалом наявні дані свідчать про те, що SARS-CoV-2 трапляється досить рідко у немовлят. Є дані, що приблизно 2-5% немовлят, народжених від жінок з COVID-19, мали позитивні результати тесту протягом перших 24-96 годин після народження. Якщо новонароджені інфікуються, більшість із них мають або безсимптомний перебіг, або легке захворювання (не потребують кисню), і здебільшого вони одужують без жодних серйозних наслідків для розвитку", - заспокоїла колишня чиновниця.

Також за словами Супрун, наявні медичні дані вказують, що навряд вірус передається через грудне молоко, тому грудне вигодовування не забороняється. В одному з досліджень знайшли РНК вірусу в зразку грудного молока матері. Але вірус не зміг розмножуватися та спричинити інфекцію у немовляти, що знаходиться на грудному вигодовуванні.

Нагадаємо, як отримати компенсацію за лікування COVID-19 вдома та в лікарні, розповіли у МОЗ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
У Кінологічному центрі поліції Закарпаття навчатимуть собак-терапевтів
1 хв на прочитаннягодина тому
В Одесі квартирант прив`язав до батереї господаря: що трапилося
1 хв на прочитання2 години тому
Понад 2 млн кг сміття: Let`s do it Ukraine оголосили офіційні результати наймасштабнішого прибирання в Україні
5 хв на прочитання3 години тому
Найсприятливіший час, коли викопувати хрін - буде максимально гострим
1 хв на прочитання4 години тому
Всесвітній день захисту тварин: популяція диких тварин стрімко скорочується
1 хв на прочитання8 годин тому
Потенціал виробництва біометану та біоетанолу в Україні дуже великий, - Віталій Головня
1 хв на прочитання11 годин тому
Найбільша катівня Європи: нові злочини росіян у Мелітополі
2 хв на прочитання11 годин тому
Росія поставила на захист Криму літаки, створені ще за Хрущова
1 хв на прочитання12 годин тому