Вступ Фінляндії до НАТО та перспектива швидкої поява в лавах Альянсу ще й Швеції остаточно перетворює Балтійське море на НАТОвське озеро, в результаті його російський Балтійський флот опинився не просто в складному, а загрозливому становищі. Про це написав прокремлівський публіцист, автор книг «Війна проти Російського світу» Сергій Русов.
Він наголошує, що зараз Балтійський флот «тотально поступається» об'єднаним силам ВМС країн НАТО, особливо за деякими класами кораблів (наприклад, підводних човнів). «Впоратися з об'єднаними силами ВМС країн НАТО на Балтійському театрі ми не зможемо (це факт), але ще можемо зберегти головне — особовий склад і кораблі, кожен з яких в умовах слабкої російської суднобудівної галузі — коштовність», — запевняє Русов.
На його думку, Росії потрібно негайно провести евакуацію з Балтійська і Калінінграда до Кронштадту та Санкт-Петербургу — «кораблів, матеріальної частини, архівів, устаткування, сімей військовослужбовців і моряків, штабу Балтійського флоту».
Русов вважає, що мирний час для РФ «закінчився з початком Третьої світової війни 24 лютого 2022 року», тому необхідно усвідомити, що «ворог нападе і це вже неминуче». Тимчасом зараз Балтійський флот зосереджено в Балтійську (Калінінградська обл.) у межах досяжності ракет, авіації й артилерії НАТО.
«Перетворити його на купу палаючих уламків під час масованого удару, а потім захопити Балтійськ стрімким кидком сухопутних сил не складе особливих труднощів. І ворог, поза всяким сумнівом, уже розробив відповідні плани і скористається цим шансом. Для нього 22 червня вже давно настало...» — говорить російський публіцист.
Він нагадує, що в 1941 році Балтійський флот був набагато потужнішим, мав розвинену систему базування і навіть деяку перевагу в силах над гітлерівською Німеччиною і Фінляндією. Але це все одно не врятувало його від жахливих втрат через перевагу ворога в повітрі, втрати прибалтійських баз і тотального мінування ворогом Фінської затоки. Прорвавшись до Ленінграда під час трагічного Талліннського переходу, флот був замкнений і майже до кінця війни простоював під нальотами ворожої авіації й артилерійськими обстрілами.
«Зараз же у ворога, крім переваги в надводних і підводних кораблях, авіації та мінній зброї, є ще й протикорабельні ракетні комплекси, а також космічна система розвідки і цілевказівки. Тому другого Талліннського переходу 1941 року або Льодового походу 1918 року НАТО не допустить — ми просто не встигнемо подолати морський простір, що наскрізь прострілюється, від Балтійська до Кронштадта в 550 морських миль, даремно занапастивши кораблі і людей», — вважає Русов.
Він закликає найбільш цінні та «свіжі» кораблі буде передати Північному і Чорноморському флотам РФ, а основний акцент зробити на берегові війська, москітний флот, диверсійну діяльність і протикорабельні ракетні комплекси, які візьмуть на приціл кораблі НАТО, не підпускаючи їх до російських берегів.
«Поки ще зберігається крихке перемир'я і НАТО грає з нами в "дивну війну", необхідно скористатися шансом, а не заламувати руки потім, кричачи про віроломний напад. Адже вступ Фінляндії та Швеції до НАТО — це ясний і точний сигнал про неминучість війни на Балтиці», — переконує Русов.
Нагадаємо, тепер НАТО має повне право розмістити ядерну зброю на території Фінляндії чи країн Балтії — експерт.