Автомобілі бригад з протидії домашньому насильству мають бути оснащені обладнанням для людей з інвалідністю

3 хв на прочитання29 Липня 2024, 16:40
Майданчик для практики керування кріслом колісним

Психологиня Софія Грубова з власного досвіду ділиться, що такі автомобілі мають бути обладнані спеціальними підйомниками.

Софія Грубова півроку працювала у мобільній бригаді з протидії домашньому насильству у місті Дніпро. Спочатку як соцпрацівник, а потім, коли звільнилося місце і почала працювати за фахом, – психологом. Про це пишуть у пресрелізі Мінсоцполітики. 

Наразі такі бригади працюють по всій території України, особливо вони важливі у віддалених регіонах, а також в зонах, наближених до бойових дій. У містах, що найбільше потерпають від російських обстрілів, мобільні бригади – в яких обов’язково працюють психологи – також виїжджають на місця нещодавніх ворожих “прильотів”. Там спеціалісти бригад надають моральну та психологічну підтримку постраждалим. 

 Психологиня розповідає, що гарний, обладнаний для потреб людей з інвалідністю автомобіль – це мобільний офіс, щоб літні люди або люди, які отримали травму, чи ті, хто мають інвалідність, батьки з маленькими дітьми, які далеко і не можуть виїхати, могли отримувати послуги не далеко від дому.

“Я точно можу сказати,  як працівниця мобільної бригади, яка пересувається на кріслі колісному, автомобіль мобільної бригади обладнаний спеціальними підйомниками - це було просто супер зручне місце роботи. Бо я можу спокійно, не пересідаючи, не стрибаючи з крісла на сидіння водійське, хоча це для мене без великих проблем робиться, користуватися автомобілем. Тобто, ця точка роботи для людей з інвалідністю теж дуже зручна”, – додає психологиня.

Розв’язана росією війна спричинила те, що кількість людей з інвалідністю, на жаль, зростатиме. Тому спеціальний і зручний транспорт – це можливість якісно надавати послуги різним категоріям населення, а також правильне обладнане робоче місце для людини з інвалідністю.  

“Зараз кількість людей з інвалідністю буде збільшуватися, на жаль. Всім будуть потрібні робочі місця. Навіть в таких мобільних бригадах з автівками, люди з інвалідністю зможуть працювати: соцпрацівниками, психологами, психологинями. Це буде дуже зручно, і для них – в першу чергу”, – каже Софія. 

Психологиня Софія Грубова з власного досвіду ділиться, що такі автомобілі мають бути обладнані спеціальними підйомниками. Звісно, що вони є різні. Перший тип –  коли людина з інвалідністю може самостійно ним скористатися, без сторонньої допомоги. 

Другий тип підйомника –  коли людині з інвалідністю потрібна допомога водія авто чи члена команди. 

“Звісно, зручніше, коли ти можеш сам скористатися підйомником.Ще, з власного досвіду, можу сказати, що машини мобільних бригад також повинні бути такими, щоб, за потреби, в них можна було звільнити трішки більше місця,наприклад, щоб відсувалися крісла без втручання механіка. Це додаткова опція зручності для клієнта чи працівників бригади”, – каже психологиня

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: