Догори
Дати відгук

Американські науковці з'ясували, що невиспані люди не хочуть допомагати іншим

Наскільки добрі та щедрі люди, коли вони втомилися?

1 хв на прочитання28 Травня 2023, 07:34
Поділитись:

Згідно з дослідженням науковців з Університету Берклі (США) втома, пов'язана з нестачею сну, негативно впливає на схильність людини допомагати іншим людям. Про це розповідає «Ридус».

Фахівці перевірили, наскільки добрі та щедрі люди, коли вони втомилися, трьома способами.

Спочатку вони на 24 години позбавили сну 20 добровольців, а потім запитали їх, чи готові вони допомагати знайомим і незнайомцям у різних ситуаціях. Після цього науковці попросили 170 людей вести онлайн-щоденник свого сну, перш ніж заповнити анкету з питаннями допомоги іншим людям.

Результати обох експериментів показали, що невиспані учасники, незалежно від їх рис характеру та рівня емпатії, набрали найменше балів у опитувальнику про альтруїзм. Потім науковці проаналізували дані про кілька мільйонів пожертвувань, зроблених у США до і після переведення годинника на літній час, через який всі втрачають годину сну. У перші дні після переведення годин пожертвування зменшилися на 10 %.

Дослідники вважають, що небажання допомагати іншим через брак сну пов'язане зі зниженням активності в області мозку, що впливає на соціальне пізнання. Гарна новина полягає в тому, що цей ефект недовговічний і зникає, коли людина повертається до звичайного режиму сну.

Також ми розповідали про найкориснішу позу для людини під час сну: лікар-гігієніст пояснює, чому потрібно спати, затиснувши подушку між ніг.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.