Догори
Дати відгук

Алерголог розповідає, хто і як може отримати відведення від щеплення проти COVID-19

Не просіть в алерголога про відведення, бо такі рішення приймає лише сімейний лікар.

1 хв на прочитання19 Січня 2022, 12:41
Поділитись:

Навіть якщо у вас раніше було довічне звільнення від усіх щеплень у зв’язку з полівалентною алергією та індивідуальною сімейної незносністю будь-яких вакцин, це не є однозначною підставою для протипоказань щодо ковідних щеплень. Про це GreenPost розповіла Марина Борисюк, кандидат медичних наук, алерголог, директор медичного центру.

Вона розповідає, що після того, як щеплення проти COVID-19 стало обов'язковим з осені минулого року, щодня з’являється десяток пацієнтів з одним питанням: «Дайте відведення від щеплення». Однак у цьому нема сенсу, бо всі відведення до вакцинації проти COVID-19 дає лише сімейний лікар, пояснює алерголог.

«Сімейний лікар допоможе підібрати правильний варіант вакцини — векторну або лінійну», — говорить Марина Борисюк.

Алерголог нагадує, що єдиним 100-відсотковим протипоказанням до щеплення проти COVID-19 є анафілактичний шок при введенні першої дози. Тому єдина довідка від алерголога, яка може вплинути на рішення сімейного лікаря щодо протипоказань до вакцинації проти коронавірусу, — це довідка, видана в державній клініці, якщо був епізод анафілаксії при першому щепленні, пояснює Марина Борисюк.

Також ми розповідали про алергію на холод: кому загрожує і як запобігти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.