Аграрна сесія у ВРУ: скільки агрозаконів прийняли парламентарі на 4-й сесії

5 хв на прочитання04 Лютого 2021, 16:00
На 4-й сесії Верховної Ради аграрні закони для парламентарів не були пріорітетними.

Сесія, що минула, виявилася для парламентарів неплідною у сфері агрозаконів. Народні обранці зуміли прийняти лише три тематичні законопроєкти.

Земельні наділи, підтримка сільгоспвиробників та безпечні корми — всі ці аграрні законопроєкти парламентарі розглянули на 4-й сесії ВРУ, яку закрили минулого тижня.

До слова, в січні 2021 року народні обранці не спромоглися розглянути жодного законопроєкту, який стосувався б аграріїв чи фермерів. Із 11 законів та їх проєктів аграрного спрямування, над якими працювала рада в минулому, 2020 році, на 4-ту сесію припав розгляд лише трьох. 

GreenPost з'ясовував, що це за закони та як вони змінили життя вітчизняних аграріїв. 

Четверта сесія ВРУ розпочалася 1 вересня 2020 року та завершилася 29 січня 2021 року. А перший закон аграрного спрямування народні обранці прийняли аж на початку листопада.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками».

Реєстраційний номер законопроєкту — 0853. 

Про що: додатково захищає права на земельні ділянки, які є смугами відведення для меліоративних (зрошувальних) систем та які є необхідними для забезпечення відведення води на меліорованих (зрошувальних) землях, що є важливою умовою для організації сільськогосподарського виробництва.

Автори:

Статус: потрапив до ВРУ ще п’ять років тому, 21 вересня 2015 року. Кілька разів відкликався та доопрацьовувався. 28 серпня 2020 року автори подали до ВРУ найновішу редакцію законопроєкту. 4 листопада 2020 року закон було прийнято. 13 листопада закон повернули за підписом голови ВРУ й того ж дня направили на підпис президента. Володимир Зеленський підписав закон номер 963-ІХ 30 листопада. 

Як голосували: підтримали проєкт закону 203 народних обранців, утримався один нардеп, не голосували троє, а були відсутні 39 парламентарів. Із 30 членів аграрного комітету за проєкт не голосували або утрималися дев’ять: Богданець, Бунін, Кириченко, Тарасов, Чорноморов, Столар, Христенко, Юрчишин і Лабазюк.    

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції»

Реєстраційний номер законопроєкту — 3295

Про що: мав на меті вдосконалити функціонування системи державної підтримки сільського господарства, усунути адміністративні перепони та витрати для сільськогосподарських товаровиробників у разі отримання державної допомоги.

Основні положення законопроєкту передбачають:

Автори:

Статус: 30 березня законопроєкт внесла до ВРУ група народних обранців. 4 вересня закон прийняли в першому читанні. 4 листопада розгляд проєкту закону відклали. Але вже наступного дня він потрапив до порядку денного та був підтриманий більшістю народних обранців. 18 листопада закон номер 985-ІХ із підписом голови ВРУ передали на підпис гаранту Конституції. Президент України підписав його 2 грудня 2020 року. 

Як голосували: 194 народних обранці проголосували «за». Не брали участі в голосуванні шестеро нардепів. Були відсутні в сесійній залі 46 нардепів. Із 30 членів аграрного комітету за проєкт не голосували або утрималися шестеро. Це Бунін, Столар, Христенко, Колихаєв, Юрчишин та Кучер, який не прийшов до сесійної зали.  

Закон України «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів»

Реєстраційний номер законопроєкту — 3672

Про що: запобігання колапсу ринку кормів, пов’язаного з неможливістю проведення державної реєстрації кормових добавок, що застосовуються у їхньому складі. Закон дозволяє використання кормових добавок у виробництві кормів. Також можна буде ввозити на територію України та продавати кормові добавки та, власне, корми з цими добавками, які сертифіковані в ЄС.

Звертає на себе увагу те, що закон за своєю суттю є тимчасовим. Зміни, які він вводить, стануть недійсними через п’ять років після набрання чинності Законом України «Про безпечність та гігієну кормів».

Автори

Статус: законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді 17 червня 2020 року. 31 серпня його відкликали. 4 вересня у ВРУ одержали доопрацьований законопроєкт. 8 вересня подали на заміну. 3 листопада законопроєкт включили до порядку денного, а проголосували за нього аж майже через місяць — 2 грудня. 8 грудня закон номер 1033-IX відправили на підпис Володимирові Зеленському. Президент завізував його своїм підписом та повернув 24 грудня. 

Як голосували: своїми голосами законопроєкт підтримали 268 народних обранців. Проти проголосували троє парламентарів. Утрималися 40 нардепів. Не брали участі в голосуванні 36 депутатів. Із 30 членів аграрного комітету за проєкт не голосували або утрималися вісім: Богданець, Кириченко, Халімон, Чорноморов, Столар, Христенко, Герасимов і Колихаєв.  

Як ми писали раніше, Верховна Рада восени проголосувала за важливі закони. Вони стосувалися безпеки в галузі сільського господарства. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: