Догори
Дати відгук

Аграрії порахували збитки через сезонні негоди — як отримати відшкодування

Експерти мають оглянути пошкоджені посіви.

3 хв на прочитання16 Вересня 2021, 15:00
Фото: Почерк Фото: Почерк
Поділитись:

Спеціалісти з агрострахування оцінили збитки окремих господарств в Україні, які завдані внаслідок кліматичних змін і погодних умов. Про це пише ТСН. 

«На початку літа спеціалісти агропромислової галузі давали позитивний прогноз врожайності пізніх культур. Рослинам вистачало вологи, ріст і розвиток відповідав календарю, підстав для хвилювань в аграріїв не було», — зазначає керівник відділу агропромислового страхування компанії «ІНГО» Руслан Зимовець. — Проте нищівні зливи із градом і буревіями, а згодом високі температури повітря та тривала відсутність опадів у низці областей поставили надії на врожай під сумнів».

Наприклад, аграрії Сумщини стикнулись як із проблемою посухи, так і надмірних опадів. А через аномальну спеку на Київщині, зокрема в Іванківському районі, постраждали посіви соняшнику та кукурудзи. На Полтавщині, зокрема у Пирятинському районі, град і зливи пошкодили та навіть подекуди знищили посіви. Через негоду аграрії втратили сотні гектарів посівів сої, кукурудзи та соняшнику.

«Саме для подолання наслідків таких явищ існують програми страхування врожаю, — зазначає Зимовець. — Вони дають змогу аграріям компенсувати можливі втрати внаслідок низки ризиків, у першу чергу — кліматичного впливу. Фактичні розрахунки збитку та страхового відшкодування проводяться аварійними комісарами страхової компанії, які мають профільну аграрну освіту».

Наприклад, дослідне господарство в Арцизькому районі Одеської області, що втратило врожай соняшника на полі площею 200 га внаслідок граду, може розраховувати на страхове відшкодування в розмірі 5,28 млн грн за умови середньої врожайності на рівні 2,2 т/га.

Господарство в Лохвицькому районі Полтавщини за втрату 300 га сої через зливи та град (за середньої врожайності 2,5 т/га), отримало б за застраховані посіви 9 млн грн.

Від спеки та посухи суттєво постраждала Харківщина. Аграрії відзначають, що фактично ціле літо тут не було жодних продуктивних дощів на рівні хоча б 20–30 мм. А температури сягали 40 °С, час від часу спостерігались сильні вітри. В результаті одне з підприємств втратило врожай кукурудзи. На масиві площею 500–600 га не те що качан не зав’язався, рослини не «дотягли» навіть до 1,5 м зросту. Страхове відшкодування в цьому випадку може сягати 26,8 млн грн.

Експерти кажуть, що аби отримати страхове відшкодування збитку, насамперед агропідприємство має повідомити про настання випадку, який може бути визнаний страховим.

По-друге, необхідно обов’язково надати можливість експертам оглянути пошкоджені посіви. І в жодному разі не збирати врожай до цього огляду. Якщо завадити розслідуванню причин та обставин збитку (у будь-який спосіб), страхова компанія не зможе провести необхідну оцінку та відшкодувати збитки.

Будь-яке повідомлення про страховий випадок аналізується спеціалістами з врегулювання збитків. Лише після їхнього висновку страхова компанія приймає рішення про відшкодування або аргументує відмову.

Нагадаємо, що Україна готується зібрати рекордний урожай пшениці. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Фото:
ЕТНОХАТА
На Чернігівщині бджоляр робить косметику з меду, крем-мед і питний мед
1 хв на прочитанняВчора
Картопля
Селекціонери вивели новий сорт картоплі, яка може рости в морози
1 хв на прочитанняВчора
Фото надані Лесею Дячок
Без добрив, лише вода: у Хмельницькому на вертикальній фермі подружжя вирощує мікрозелень для енергетиків (ФОТО)
2 хв на прочитання25 Жовтня 2021
Фото:Суспільне
Подружжя з Кіровоградщини вирощує 200 сортів винограду на 20 сотках городу (ВІДЕО)
2:1823 Жовтня 2021
На Волині вирощують груші розміром із літрову банку (ВІДЕО)
1 хв на прочитання22 Жовтня 2021
У Тернополі школярі створили унікальний метод вирощування екологічної мікрозелені (ФОТО)
1 хв на прочитання21 Жовтня 2021
Унікальні соуси з кавунів, динь , часнику та перцю створює господиня на Херсонщині (ВІДЕО)
2:0021 Жовтня 2021
На Київщині фермер розводить черв'яків та отримує натуральні добрива (ВІДЕО)
2 хв на прочитання20 Жовтня 2021