Незвичайне природне явище сфотографував Олександр Смеричанський. Про це він написав у своєму ФБ.
"Вчора (20 квітня 2020) під Києвом бачив ось такий пиловий вихор. Не смерч звісно, але такого потужного вихору я, здається, ще не бачив. На фотографіях власне - зародження вихору, найбільша висота та затухання", - повідомляє Олександр Смеричанський.
Були й інші вихрі.
"Взагалі вчора бачив три таких вихорі, два інші поменше були. Витратив годину на дослідження цього питання. І всюди вказувалося, що не потрібно плутати смерч і вихор. У англомовних джерелах також", - додає спостережливий українець.
Бачили подібні явища й інші громадяни.
"Я таке бачив декілька разів у1980-х. Один раз біля Жашкова десь. Переломані всі дерева були у лісосмугах вздовж південної траси. Іншим разом на Десні навпроти Сувіду. Там луки заплавні", - пише у коментарях Mykhaylo Artamonov.
За словами еколога Бориса Васильківського, глобальні зміни клімату - наслідок діяльності людини.
"Але ми можемо локально їх пом’якшити. По-перше, визнати на офіційному рівні, що допущені прорахунки і помилки у державній екологіній політиці. По-друге, узятися негайно ці помилки виправляти. Заборонити добування торфу, узяти під охорону усі болота та заплави річок, створити та реалізувати програму відновлення водності, надати на це кошти, ухвалити потрібні закони - Закон про державний контроль, який зараз усе ще лежить у парламенті, закон про попередження підпалів тощо", - прокоментував GreenPost ситуацію еколог.
Як ми вже повідомляли, пилові та піщані бурі повернулися в Україну після багаторічної відсутності, про що неодноразово попереджали екологи. Надійним захистом від таких явищ є полезахисні лісосмуги, які нещадно вирубувалися останніми роками. Інша причина утворення пилових бур - тотальне розорювання угідь.