Догори
Дати відгук

8 способів зберегти здоров’я суглобів у будь-якому віці

Якщо ви ігноруватимете біль, то це лише посилить травму.

2 хв на прочитання29 Листопада 2022, 23:32
Поділитись:

Багато хто стикається з хрускотом у шиї або болем у спині. Але насправді є прості способи підтримувати здоров’я суглобів. Крістофер Лі з Університету Тафтса (США) дав вісім порад, які допоможуть усім зберегти здоров’я суглобів у будь-якому віці.

  • Залишайтесь активними. Через віддалену роботу та пандемію люди все частіше почали скаржитися на болі в шиї та спині. Щоб всі необхідні речовини надходили до суглобів, потрібно більше рухатися. Наприклад, можна гуляти по 20 хвилин кілька разів на тиждень. Також після тренування слід не забувати про розтяжку.
  • Нарощуйте м’язи повільно. Нерідко до травм наводить те, що людина намагається якнайшвидше накачати м’язи, тому робить відразу дуже багато вправ. Якщо ви тільки починаєте займатися, то краще брати меншу вагу, але робити більше повторень. Крім того, можна звернутися за порадою до фахівця.
  • Розминка перед тренуванням, розтяжка – після. Перед виконанням вправ потрібно розігріти м’язи за допомогою 30-секундних скорочень (без руху) протягом 10 хвилин. При цьому розтяжка найбільше ефективна буде після тренування: експерт рекомендує витратити на це 15-20 хвилин.
  • Зміцнюйте м’язи сідниць. Прес, звичайно, дуже важливий, але не треба забувати і про сідничні м’язи. Якщо їх не тренувати, це може призвести до болю в спині.
  • Слухайте своє тіло. Якщо ви ігноруватимете біль, то це лише посилить травму. Фахівець радить пройти медичне обстеження, якщо біль за інтенсивністю можна оцінити на 4 бали з 10 і він при цьому зберігається більше трьох днів.
  • Слідкуйте за поставою. Чи зручно вам стоятиме 30 секунд, притулившись головою, плечима і спиною до стіни і витягнувши долоні вперед? Якщо ні, то треба попрацювати над поставою. Це можна зробити за допомогою описаної вище вправи. Також потрібно знати, що при роботі за комп’ютером монітор повинен бути на рівні голови. Найкраще буде, якщо ви відмовитеся від використання смартфона в ліжку, тому що це сильно напружує шию.
  • Використовуйте різні види активності. При постійному повторенні того самого можуть виникнути травми і м’язовий дисбаланс. Краще на кожному тренуванні працювати над різними групами м’язів: наприклад, одного тижня можна кататися на велосипеді, а другого – грати в баскетбол.
  • Робіть те, що вам подобається. Якщо ви раптом отримали травму, коли грали у футбол, який любите, то постарайтеся знайти спосіб якнайшвидше до нього повернутися. Обов’язково потрібно робити те, що подобається.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
НОК України підтримав бойкот Олімпіади-2024 у разі допуску росіян та білорусів
1 хв на прочитання57 хвилин тому
Скрін Scribble Maps
«Київ викрили», «ЗСУ роблять у Снігурівці у Херсонській області військову базу»: російські ЗМІ знову не подивилися на мапу
1 хв на прочитання2 години тому
Росіяни скаржаться, що нова тактика ЗСУ не лише ефективна, а й знижує їхній моральний дух, спонукаючи залишати позицію
3 хв на прочитання8 годин тому
Сирні пончики — просто, швидко і смачно
1 хв на прочитання9 годин тому
Саміт Україна-ЄС: вступ до Євросоюзу, освіта, цифровізація, допомога
3 хв на прочитанняВчора
Колишній очільник ЦРУ описав сценарій повернення Криму Україною у 2023 році
2 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на завтра 4 лютого 2023: Дівам - відпочинок і спокій, Рибам - небувала активність
4 хв на прочитанняВчора
Бахмут контролюється ЗСУ, про відступ не йдеться — у місто провели сильні підкріплення
1 хв на прочитанняВчора