7 способів захистити свої чутливі дані в інтернеті

1 хв на прочитання06 Вересня 2022, 07:38

Кібербезпека в умовах війни ще важливіша.

Із моменту повномасштабного вторгнення питання захисту даних в інтернеті стало іноді буквально питанням життя і смерті. Internews Ukraine підготували 7 заповідей із кібербезпеки.

✔ Не обмінюйтеся важливою інформацією з допомогою GSM-зв’язку — її можуть перехопити. Краще користуватися «голосовими повідомленнями» у захищених месенджерах якомога далі від людних місць.

✔ Погугліть, які дані про вас є в інтернеті, та підготуйтеся до можливих провокацій. Ваш номер телефону доступний широкій публіці? Заведіть окремий для близького кола спілкування та перевірених сервісів (наприклад, банкінгу).

✔ Прив’яжіть SIM-картку до паспорта. Так шахраям буде складніше її продублювати.

✔ Встановіть складні унікальні паролі для гаджетів і SIM-картки. Не використовуйте в них особисті дані та зробіть для кожного сервісу окремо.

✔ У громадських місцях розблоковуйте телефон за допомогою біометричних датчиків: відбитка пальця або зчитування обличчя. Так ви не залишите шансів шахраям, що можуть бути поруч.

✔ Налаштуйте резервні копії, щоби відновити свої дані у випадку втрати гаджета.

✔ Встановіть віддалене керування гаджетом. Якщо ваш телефон викрадуть, зможете видалити дані, які не мають потрапити до чужих рук.

Також ми розповідали про те, як посилити обігрів свого житла: прості поради до складного опалювального сезону.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: