56 доларів за каву з виглядом на Тайвань: у Китаї відкрили небезпечне для життя кафе (ФОТО, ВІДЕО)

4 хв на прочитання11 Листопада 2024, 19:16
Сюе Ке, власник кав'ярні Gushi Cliff Coffee, піднімається на скелю. Фото: Сюе Ке

Заклад є дерев'яною лавкою на скелі на висоті 70 м над рівнем моря. Альпіністам потрібно бронювати столик за день.

В одному селі китайської провінції Фуцзянь відкрили незвичайне кафе, де кава коштує 56 доларів. Преміум-місце виглядає як дерев'яна лавка на скелі на висоті 70 м над рівнем моря. Звідти відкривається захопливий краєвид на узбережжя. Про це розповідає CNN.

Кав'ярня названа на честь міста, біля якого вона розташована — села Гуші у Фучжоу, столиці південно-східної провінції Фуцзянь. Заклад розташований на вершині 130-метрової скелі, висотою близько 43 поверхів, відвідувачі дістаються сюди маршрутом via ferrata з металевими поручнями, прикріпленими до скелі, в той час як тренер супроводжує їх по дорозі. Преміум-місце у Gushi Cliff Coffee — дерев'яна лавка, що стоїть на висоті 70 м над морем, звідки відкривається приголомшливий вид на узбережжя. Тут гід наливає з термоса каву — заздалегідь заварену — і фотографує відвідувача, який сидить на краю вкритої килимом лавки, з напоєм у руці, звісивши ноги над прірвою.

У селі — колись невідомому місці з купою старовинних кам'яних будинків, що захищають від прибережних вітрів — в останні роки з'явилися магазини бульбашкового чаю, садиби та кемпінги, оскільки місцева влада, обтяжена боргами, стимулює розвиток сільського туризму.

Кав'ярня Gushi Cliff Coffee, яка відкрилася 1 жовтня, в перший день китайського свята «Золотого тижня», викликала жвавий інтерес у китайських соціальних мережах, оскільки відважні відвідувачі діляться в мережі своїми враженнями від адреналіну, що виплескується в кров, із захопливими фотографіями.

«Я точно не спробую, навіть якщо ви мені заплатите», — написав один китайський онлайн-коментатор.

«Не моя чашка чаю, але поважайте тих, хто наважився — я б нізащо туди не поліз!» — написав інший.

Попри те, що думки в Інтернеті неоднозначні, любителі гострих відчуттів продовжують стікатися до цього кафе.

Сюе Ке, власник кафе, розповіла, що в будні вони приймають близько 50 відвідувачів, а у вихідні — вдвічі більше. Альпіністам потрібно бронювати столик за день.

Сюе Ке, власник кав'ярні Gushi Cliff Coffee, підіймається на скелю.

За 56 доларів клієнти отримують страховку, прокат захисного спорядження, напої, тренера, який буде їх супроводжувати, а також «унікальний досвід зйомки», за словами Сюе. Весь досвід триває близько 80 хвилин.

Випити і позувати — це лише основи розваг на лавці на схилі скелі.

Пости в китайському Instagram, схожому на Xiaohongshu («Червона книга»), показують сміливих і креативних відвідувачів, які святкують все — від днів народжень до пропозицій руки і серця — запрошені «Бетмен» і «Людина-павук» (переодягнені працівниками кафе).

Очікується, що сільське кафе, підтримане місцевим урядом, який виділив грант у розмірі 1,5 млн юанів (210 000 доларів США), сприятиме розвитку місцевого туризму та підтримає зусилля Китаю з «відродження сільської місцевості».

Сюе підтверджує це у своїх відеороликах про Сяохуншу: на одному з них його та його бізнес-партнера місцеві чиновники призначають «послами туризму округу» на дошці на схилі скелі; на іншому — селянин встановлює кіоск біля кафе під час «Золотого тижня».

Існує ще одна причина, чому кафе привертає до себе увагу.

З його вікон відкривається вид на Тайванську протоку — небезпечну водну артерію, що відокремлює Китай від Тайваню.

«Навпроти нього — тайванські острови Мацу, які видно неозброєним оком, що я навіть бачила вуличні ліхтарі на цьому острові. Це було одним з моїх міркувань при виборі місця», — розповідає Сюе.

Вигляд на узбережжя біля кав'ярні Gushi Cliff Coffee у Фучжоу, південно-східний Китай. Фото: Лін Цзясінь

Вірусне відео, розміщене на Xiaohongshu, показує тренера, який заохочує альпініста «йти дикіше».

«Давай! Відкинься назад, тримай ноги прямими — чудово! Уявіть, що це ваш диван вдома — просто лягайте... Ось так!» — говорить він.

Дотримуючись покрокових інструкцій, юнак нарешті зміг відкинутися назад високо над урвищем, широко розкинувши руки, утримуваний лише страхувальним поясом.

У субтитрах до відео сказано: «Тренер пропонує всю емоційну цінність».

Проте не всі відвідувачі задоволені сервісом, зокрема через ціну.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: