Догори
Дати відгук

5 ключових правил для збереження здоров’я серця у повсякденному житті

Кілька правил, дотримання яких забезпечує захист серця та збереження його здоров’я.

2 хв на прочитання17 Березня 2023, 12:00
Поділитись:

Німецький вчений-кардіолог Міхаель Бем перерахував в інтерв’ю кілька правил, дотримання яких забезпечує більший захист для серця та збереження його здоров’я.

Не курити. Компоненти тютюнового диму руйнують епітелій – внутрішній шар кровоносних судин. У результаті ті стають витонченими, менш еластичними, тендітнішими. Все це робиться людиною схильною до атеросклерозу і судинних патологій у вигляді ішемії, інфаркту, інсульту. Кардіолог підкреслив: відмова від куріння дуже позитивно впливає на стан серцево-судинної системи.

Рухатися. Міхаель Бем заявив виданню Focus, що однією з ключових навичок для збереження серцевого здоров’я є рухова активність у повсякденному житті.

«Піднімайтеся сходами замість того, щоб підніматися на ліфті, або вставайте зі стільця під час тривалої телефонної розмови, починайте ходити по кімнаті – у звичайному житті має бути більше моментів з інтегрованим рухом».

Займатись швидкими фізичними вправами. Інтенсивна прогулянка або легка пробіжка, поїздка велосипедом або заняття на велотренажері. Кардіолог радить двічі на день по 15 хвилин витрачати на фізичну активність, що дещо прискорює серцебиття. Такі заняття чи вправи відмінно тренують судини.

Дотримуватись збалансованого раціону. Для профілактики хвороб серця експерт порадив орієнтуватися на харчування з великою кількістю фруктів та овочів, здорових жирів (переважно оливкової олії), великої кількості риби та цільнозернових продуктів. Раціоні не повинно бути занадто великої кількості червоного м’яса, оброблених жирів та напівфабрикатів, які зазвичай містять багато жиру та цукру.

Перевіряти рівень холестерину та АТ. Міхаель Бем підкреслив, що профілактичні медичні огляди є вкрай важливими, оскільки вони можуть виявити підвищений рівень холестерину або артеріального тиску на ранній стадії. Підступність підвищеного артеріального тиску та підвищеного холестерину в тому, що пацієнти від цього не страждають. Більше того, люди з підвищеним тиском можуть почуватися в хорошій формі і не підозрювати, який ризик вони наражаються через наявну недіагностовану і неліковану гіпертензію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Атака дронів у Джанкої
Удари по Джанкою могли бути промацуванням ППО росіян, починає промальовуватись напрям удару ЗСУ — експерт
1 хв на прочитання22 Березня 2023
Обсмажені яблука — десерт нашвидкуруч
1 хв на прочитання22 Березня 2023
10 секретів гарного врожаю цибулі
3 хв на прочитання2 години тому
Уряд вніс зміни до порядку проведення аукціонів з продажу спецдозволів для надрокористувачів
2 хв на прочитання3 години тому
Поранені та значні руйнування: російські винищувачі завдали ракетного удару по Одещині (Фото)
1 хв на прочитання4 години тому
Перші 12 суден Українського Дунайського пароплавства погодили зміну назв
1 хв на прочитання5 годин тому
Чому перехід на рослинні альтернативи сприяє соціальній справедливості
6 хв на прочитання6 годин тому
«Безпрецедентна» посуха в Аргентині завдає шкоди фермерам та економіці
1 хв на прочитання8 годин тому