4 квітня - Всесвітній день моркви

3 хв на прочитання04 Квітня 2024, 09:13
Чому ціни на моркву падають

Коренеплоди містять безліч вітамінів і мінералів

Всесвітній день моркви, який відзначається щорічно 4 квітня, був започаткований 2003 року. Мета святкування - підкреслити її користь для здоров’я. Святкові заходи включають популяризацію вживання моркви і рецептів на її основі.

В цей день у великих містах світу кав’ярні додають до свого меню свіжі морквяні фреші, пюре, салати, пироги тощо. Ми настільки звикли, що морква у тій чи іншій кількості зустрічається у багатьох наших стравах, що нам навіть важко собі уявити, як люди готували страви без неї.

Поживні і лікувальні властивості моркви пояснюються її багатим складом. Морква містить вітаміни групи В, РР, С, Е, К, в ній присутній каротин – речовина, яка в організмі людини перетворюється на вітамін А. Морква містить 1,3 % білків, 7 % вуглеводів. Немало в моркві мінеральних речовин, необхідних для організму людини: калію, заліза, фосфору, магнію, кобальту, міді, йоду, цинку, хрому, нікелю, фтору та ін. У моркві містяться ефірні олії, які надають їй своєрідного запаху. Морква містить бета-каротин, який покращує роботу легенів. 

5 причин , чому варто включити моркву у свій раціон:

Сприяє здоров'ю очей

Коренеплоди містять безліч вітамінів і мінералів, які відіграють важливу роль в оптимальному функціонуванні багатьох наших органів. Морква багата бета-каротином (сполука, яка надає характерний, яскраво-помаранчевий відтінок), у нашому організмі він перетворюється на потрібний вітамін А. Цей вітамін відіграє важливу роль в підтримці здоров’я очей. 

Допомагає шкірі залишатися здоровою

Вітамін А також необхідний для захисту здорової шкіри. Нещодавнє дослідження виявило, що люди, які споживали більше вітаміну А та каротиноїдів, мали менший ризик розвитку раку шкіри. 

Має позитивний вплив на роботу кишечника

Морква багата на клітковину, яка допомагає нам довше відчувати насичення. Розчинна клітковина може уповільнити швидкість спорожнення шлунка, що посилює відчуття ситості після їжі. Нерозчинна клітковина допомагає нам запобігти запорам. У сукупності морква є потужним інструментом для підтримки здоров’я травної системи.

Дбає про здоров'я серця

Окрім здоров’я очей, морква також багата на калій, який важливий для здоров’я серцево-судинної системи. Морква багата фітонутрієнтами, що борються з хворобами, з антиоксидантними властивостями, такими як каротиноїди та поліфеноли. У поєднанні з вмістом клітковини, яка є корисною для профілактики серцево-судинних захворювань, морква має потенціал для захисту від хвороб серця та факторів ризику, таких як високий рівень холестерину.

Не містить глюкози

Морква має мінімальний вплив на рівень цукру в крові, а тому є хорошим продуктом для діабетиків. До того ж стабільний рівень цукру в крові допомагає стабілізувати вагу, рівень енергії та настрій.

Більше новин читайте на GreenPost

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: