Догори
Дати відгук

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустеленням і посухою

В Україні почастішають посухи та суховії — метеорологи

2 хв на прочитання17 Червня 2022, 12:00
Поділитись:

Опустелювання - це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища. Воно загрожує здоров'ю і джерелам засобів до співіснування більше 1 мільярда людей. Щороку опустелювання і посуха призводять до втрат сільськогосподарської продукції орієнтовно на суму у 42 мільярди доларів США.

Під посухою розуміють тривалий і значний недолік опадів, який відбувається при підвищеній температури та зниженій вологості повітря. Засуха призводить до зменшення запасів вологи в грунті, що, у свою чергу, призводить до зниження або загибелі врожаю.

За останні 120 років в Україні зафіксовано понад 70 посух. Особливо жорсткими і катастрофічними за наслідками були посухи 1891, 1921 і 1946 року, які призвели до загибелі урожаю, голоду і людських жертв. В окремі періоди посухи відбувались майже щорічно протягом 6-13 років. Надзвичайно сильна і жорстка посуха спостерігалась у весняно-літній період 2007 року. В зону її поширення потрапили близько дві третини території країни, понад третина посівів, що нанесло агросектору мільярдні збитки.

Прогнози метеорологів

За прогнозами метеорологів, в Україні почастішають посухи та суховії. Період випадіння градів зміститься на весну та осінь. Про це пише agro-business.

Інтенсивність посухи в Україні, за прогнозами метеорологів, найближчими роками зросте на 15-30%. Почастішають суховії. Побільшає градів, які до того ж змістяться на раніше нехарактерні для таких погодних явищ сезони – весну та осінь.

Фахівці також зауважують, що останніми роками в Україні вдвічі збільшилася кількість днів із денними температурами повітря понад +30 °C. Потепління найстрімкіше відбувається у північних регіонах України. Натомість Степ атакує посуха.

Водночас глибина промерзання ґрунту істотно знизилася і це сприяє засвоєнню ґрунтом зимових опадів і формування достатнього зволоження ґрунту навесні.

На думку фахівців, такі кліматичні зміни можуть спричинити передчасне дозрівання ярих сільськогосподарських культур і водночас знизити їх урожайність. Тривалість активної вегетації рослин вже зросла в середньому на 10 днів.

До слова, є 6 народних способів боротьби з колорадським жуком.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Психолог-консультант назвала способи, як прокидатися вранці бадьорим
1 хв на прочитаннягодина тому
Названо м'ясо, яке може викликати погіршення зору
1 хв на прочитання3 години тому
У Львові лікарі врятували немовля з небезпечною патологією
1 хв на прочитання5 годин тому
Поліцейські викрили житомирського ділка у неодноразовому незаконному видобутку піску
1 хв на прочитання5 годин тому
За 11 місяців війни росія завдала збитків довкіллю на суму понад 1 трильйон 743 млрд грн
1 хв на прочитання6 годин тому
Національний рекорд: у Вінниці зареєстрували найдовше волосся у малюка(ФОТО)
1 хв на прочитання7 годин тому
Несподівао: насіння льону може зашкодити шлунково-кишковому тракту
1 хв на прочитання8 годин тому
На Львівщині начальник військкомату та лікар організували злочинну схему видачі документів для виїзду закордон
1 хв на прочитання8 годин тому