Догори
Дати відгук

15 листопада відзначають Всесвітній день вторинної переробки сировини

Спеціальний день започатковано у США.

2 хв на прочитання15 Листопада 2021, 16:03
Фото:
РЕЛАЙН Фото: РЕЛАЙН
Поділитись:

Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день ресайклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки сировини #GlobalRecyclingDay.

Як зазначив у Фейсбуці еколог, експерт з охорони довкілля Сергій Волков, Україні потрібен новий суспільний договір між споживачем, виробником і владою.

«Суспільний договір — це новий закон «про відходи» який не може «народити» вже другий українській парламент поспіль. Можна шукати винних, можна шукати конспірологію чи недалекоглядність стейкхолдерів, але, як показала практика багатьох країн,це довгий еволюційний процес, який не завершується одним законом!», — написав Волков.

Він вважає, що в Україні є на це політична воля.

«Так є, це За сміттєву реформу 2207-1д. Чи є бажання «завалити реформу» — так є і дуже майстерне! А ще гірше це відтермінувати «на завтра». Чи є запит суспільства? Так і дуже потужний!», — зазначив експерт.

Він додав, що парламентарям не слід забувати що в цьому році слід прийняти закон № 2207-1д, а громадянам необхідно об’єднуватись і тиснути на владу, й у побуті не забувати про правило 3R.

Вперше Всесвітній день вторинної переробки сировини провели громадяни США у 1997 році. Метою було заохотити населення здавати відходи у вторинну переробку та купувати продукцію, виготовлену із вторинної сировини. Поступово святкування Дня вторинної переробки поширилося і на інші небайдужі до цієї проблеми країни.

Вторинною переробкою називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик та інше, а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві.

За останні 30 років людство витратило третину наявних на Землі ресурсів. З кожним роком споживання ресурсів збільшується на півтора відсотка. Тому такого важливого значення набуває економія природних ресурсів, пошуки альтернативних ресурсів, вторинна переробка сировини.

Для залучення уваги громадськості, промислових структур до проблеми вторинної переробки відходів проводиться День вторинної переробки. У цей день доречне проведення акцій, що стосуються вторинної переробки чорних і кольорових металів, зношених автомобільних шин, пластикових пляшок, паперу.

Нагадаємо, що в Києві з опалого листя роблять гумус за допомоги спеціальних черв'яків.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Котика, який "вступив" у ТРО,  впізнала власниця у соцмережах(ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
Міндовкілля не може визначитися із ступенем забруднення моря, Маріуполь заблокований
2 хв на прочитанняВчора
У Європі фіксують спалах віспи мавп: хвороба передається статевим шляхом?
1 хв на прочитанняВчора
Народжені у вишиванках: МОЗ разом із партнерами одягнули уже 500 малюків із прифронтових зон у вишиті сорочки(ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Держекоінспекція підрахувала суму збитків після обстрілу сховища аміаку у Сумах
1 хв на прочитанняВчора
На Черкащині місцеві «ділки» намагалися продати гуманітарну на мільйони гривень
1 хв на прочитанняВчора
Активісти рятують коней після "руського міра": стайня згоріла, врятувалися лише 12 тварин
1 хв на прочитанняВчора
Забудова заповідної Боржави вітряками є абсурдом — ексміністр про рішення суду
3 хв на прочитанняВчора