Як підготуватися до “усиновлення” тварини з притулку?

2 хв на прочитання22 Травня 2024, 09:21

За час повномасштабної війни кількість бродячих тварин в Україні суттєво збільшилась. Всі притулки переповнені. Єдиний шанс їх розвантажити – забрати домашнього улюбленця у свою сім’ю.

Водночас до цього потрібно підготуватися, щоб тваринку не зрадити вдруге. І вона знову не опинилася на вулиці. Тож якщо ви прийняли рішення стати петперентом, найперше дайте собі відповіді на наступні питання:

● Чи всі ваші “домашні” приймуть нового члена родини?

● Чи готові ви приділяти тварині час?

● Чи готові до складностей, які можливо виникнуть?

● Чи готові до додаткових фінансових витрат (на ветеринара, корм, іграшки тощо)?

● Ви гарно обдумали рішення, яке змінить ваше життя (це не має бути спонтанний прояв)?

Якщо всі відповіді “так”, робимо наступні кроки:

● Обираємо притулок і знайомимося з тваринами. Поспілкуйтесь з працівниками, розпитайте про особливості утримання та адаптації чотирилапих.

● Обравши конкретну тварину, розпитайте про її минуле, щоб підготуватися до всіх можливих "наслідків".

● Не забирайте тварину одразу, навідуйтеся до неї перед цим декілька днів. Встановіть взаємний контакт.

● Забравши тварину додому, дайте їй час звикнути до вас, не починайте одразу виховувати.

Варто зауважити, що адаптація собак і котів проходить по-різному.

Собаки у перші дні на новому місці здебільшого поводяться спокійно: придивляються до нового середовища та намагаються усвідомити межі дозволеного. Ваша поведінка має бути передбачуваною: годуйте, вигулюйте та грайте з ним, за можливості, в один і той самий час. Зменшувати дистанцію (обійми, поцілунки тощо) між вами необхідно поступово аби не налякати песика.

Для того, щоб комфортно себе почував кіт, йому потрібно розуміти, що ця територія безпечна і на ній є все необхідне: їжа, вода, укриття. Перший час котики можуть уникати контактів з людиною і постійно ховатися. Не будьте надто нав’язливими. Не примушуйте котика сидіти на руках або поруч – хай він сам виявить таке бажання.

Якщо у вас все ж виникнуть серйозні труднощі з адаптацією тваринок – це не привід повертати їх. Зверніться до зоопсихологів. Разом ви обов’язково вирішите всі проблеми, а ваш улюбленець стане вам найкращим і найвірнішим другом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: