Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Про реалізацію прав на здоров’я жінок з інвалідністю

Про реалізацію прав на здоров’я жінок з інвалідністю

3 хв на прочитання22 Травня 2020, 17:05 560
Поділитись:

Реалізацію права на здоров’я жінок з інвалідністю в Україні ускладнює низка проблем, серед яких найбільш значущими є архітектурна недоступність закладів охорони здоров’я, байдуже ставлення і відсутність дій з боку органів державної влади та суспільства з побудови універсального дизайну як зовнішнього середовища (оточуючого середовища, вулиць, транспорту та ін.), так і закладів охорони здоров’я. Неможливість отримання якісних медичних послуг, своєчасної діагностики і лікування на рівні з іншими жінками, відсутність доступності - тягне за собою неможливість реалізації жінками з інвалідністю своїх прав Людини, і веде до дискримінації стосовно них.

Медичний персонал не володіє навичками (і не проходить навчання) допомоги та супроводу жінок з інвалідністю, які знаходяться в гінекологічних / пологових відділеннях, а також допомоги щодо особистої гігієни. Дівчата та жінки з інвалідністю протягом довгого часу відчувають на собі вплив стереотипних уявлень стосовно своєї сексуальності та репродуктивних прав, коли їм відмовляють у реалізації їх права на материнство або перешкоджають у реалізації такого права.

В травні цього року ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» розпочала реалізацію проекту «Реалізація права на здоров’я жінок з інвалідністю в Чернівецькій області» за підтримки Міжнародної організації Pact «Пакт Інститут» в Україні, що впроваджує проект «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Мета проекту - покращити   доступ до медичних послуг для дівчат/жінок з інвалідністю та маломобільних груп населення Чернівецької області, та мобілізувати жінок та дівчат цільової групи для захисту своїх прав.

В рамках проекту будуть проведені семінари та тренінги, аудити визначення доступності закладів охорони здоров’я. Жінкам та дівчатам з інвалідністю надаватимуть консультації психолога та лікаря. Будуть підвищені професійні знання лідерок громадського руху та медичних працівників.

Заплановано проведення круглого столу на тему «Реалізація права на здоров’я жінок з інвалідністю в Чернівецькій області» за участю представників органів державної влади, в т.ч. Департаменту охорони здоров’я, медичних закладів, ЗМІ, громадських організацій та ін. Результати проведення аудитів доступності стануть основою обговорення шляхів покращення доступності медичних послуг в області.

Одним із очікуваних результатів проекту – є актуалізація уваги громадськості, керівництва місцевого та державного рівнів органів влади, широкого кола громадськості, жіночих та правозахисних громадських організацій до жінок з інвалідністю, що забезпечить реалізацію прав на здоров’я дівчат і жінок з інвалідністю, гарантованих Конвенцією ООН з прав осіб з інвалідністю.

Більше з GreenPost
Ведмедиця, налякана петардами, напала на українських туристів біля замку Пелеш
1 хв на прочитання33 хвилини тому
Фото ілюстративне
На Одещині побудують вітропарк потужністю 60,5 МВт
1 хв на прочитаннягодина тому
Навколишнє середовище
В Україні запустили «Еко SOS»: надання правової допомоги громадянам із захисту їхніх екологічних прав
2 хв на прочитаннягодина тому
Фото: Порадниця
На Київщині жінка створила царство помідорів: вирощує понад 250 сортів
2 хв на прочитання2 години тому
У Києві знайшли унікальну найстарішу яблуню в місті
1 хв на прочитання2 години тому
COVID-19: в країні 10 «червоних» областей, кількість нових випадків інфікування зменшилася вдвічі
1 хв на прочитання3 години тому
Моторошна аварія на трасі: вантажівка зіткнулася з маршруткою, 10 загиблих
1 хв на прочитання4 години тому
Київ переходить до "жовтої зони": правила роботи транспорту та ТРЦ
2 хв на прочитання5 годин тому