Суттєве потепління вже дає нам змогу розпочати туристичний сезон. Важливо, щоб ваш “вихід на природу” був для довкілля якомога менш травматичним. Йдеться не лише про довгі походи з наметами у гори чи ліс, а й про банальний вихід з друзями на пікнік у парк.
Існує декілька “золотих” правил туриста, про які завжди слід пам’ятати:
● Не залишайте слідів. Місце відпочинку після вас має бути в тому вигляді, яким ви його знайшли. Або кращим. Приберіть за тими, в кого на це не вистачило культури чи розуму.
● У лісі ви в гостях. Не чіпайте та не годуйте диких тварин. Особливо уникайте їх дитинчат, якими б гарнюнями вони не були. Це може бути небезпечним як для вас (у випадку диких кабанів, наприклад), так і для малюків, бо після контакту з людиною від них можуть відмовитися батьки.
● Використовуйте багаторазовий посуд. Найпоширенішими відходами після пікніка залишається одноразовий посуд. Під час походу незручно нести з собою окремий рюкзак з пластиковими відходами та упаковками, які з’являтимуться знову і знову. Продумайте заздалегідь, які приладдя та посуд вам знадобляться на природі.
● Розпалюйте багаття правильно. Відстань від найближчих дерев має бути 10-15 метрів. Земля повністю очищена від сухостою та опалого листя. Вогонь невеликий. Для палива не можна рубати живі дерева, користуйтесь опалим сухим гіллям. Якщо ви користуватиметесь газовою горілкою – всі мешканці лісу будуть вам вдячні. Лише не забудьте використаний балон забрати з собою.
Що робити зі сміттям на природі?
● Частину можна утилізувати на місці, а щось доведеться носити з собою до найближчого сміттєвого бака.
● Залишки їжі, очистки та іншу органіку можна закопати в землю – так вони швидше розкладуться та їх не дістануть звірі.
● Папір, картон, вологі серветки можна спалити на вогнищі.
● Бляшанки та весь пластик потрібно зібрати в пакет для сміття і в ідеалі надалі здати на переробку.
Бажаю всім гарного та екологічного відпочинку на природі!