Догори
Дати відгук

Екоактивісти звинувачують Руслана Стрільця у неефективному використанні коштів

Вони стверджують, що під час його управління екологічним департаментом у Дніпропетровській області ситуація із забрудненням навколишнього середовища стала критичною

5 хв на прочитання24 Липня 2020, 19:59
Поділитись:

Ми вже розповідали, що мешканці Кривого Рогу вимагають від заступника міністра захисту довкілля Руслана Стрільця виконання обіцянок, які давав президент під час свого візиту трохи менше ніж рік тому до рідного міста.

У полі зору екологічних активістів заступник міністра опинився не випадково. До призначення на цю посаду він встиг кілька років попрацювати очільником департаменту екології Дніпропетровської ОДА.

Цього разу до Кривого Рогу замість президента приїхала делегація від профільного міністерства, очолювана Русланом Стрільцем.

Під час візиту чиновники встигли провести нараду зі співробітниками Управління екології та представниками місцевих підприємств-забруднювачів, а також поспілкувалися із місцевими екологічними активістами.

Голова Громадської організації "Міжрегіональне бюро екологічного захисту", відома екозахисниця та правниця Василина Нікульникова теж була на зустрічі.

У коментарі для "GreenPost" вона не приховує, що чітких відповідей щодо подальшої екологічної політики у Кривому Розі так і не почула. Натомість від неї «на горіхи» дісталося Руслану Стрільцю, який точно знає весь перелік проблем і наскільки проживання у цьому промисловому місті є шкідливим для здоров'я. Закидають криворіжці йому і маніпуляції з екологічним податком за часів роботи в ОДА.

"Пан Стрілець з 2009 року працює у галузі Управління навколишнім середовищем. За результатами його діяльності можна зробити підсумок, що стан довкілля настільки погіршився, що з кризового набрав рівень катастрофічного. Наприклад, проблема з шахтними водами, яку він приїхав вирішувати у Кривий Ріг", - розповідає вона.

За словами Василини Нікульникової, із 2016 року порушено режим експлуатації ставка-накопичувача шахтних вод у Широківському районі Дніпропетровської області, що перебуває на балансі державного підприємства «Кривбасшахтозахриття», який давно переповнений і вчасно не вивільняється. У результаті стоки видобувної та металургійної промисловості потрапляють до річки Інгулець, з якої п'ють воду 4 області, та до Дніпра.

"Стрілець ставить собі у заслуги, що рівень скидання забруднюючих речовин зі зворотними водами зменшився до 3-4 млн кубометрів води, і порівнює з роками, коли скидання досягало до 12-15 млн кубометрів. Однак, якщо цей режим був поступовим і становив 120 діб, то в останні три роки його зменшено до 33-38 діб. А тим часом вода у ставку накопичується, дренує та самовивільняється через підземні горизонти. Крім того, відбувається підтоплення навколишніх територій. Усі небезпечні речовини потрапляють у ґрунт та підземні води й отруюють мешканців усіх навколишніх районів", - розповідає правниця.

Вона наголошує, що за останні 60 років експлуатації ставка система відведення шахтних вод так і не була переглянута.

Василина Нікульникова також вважає, що усі ці роки у Дніпропетровській області неефективно використовувалися надходження, отримані від екологічного податку. Хоча Дніпровщина входить до трійки лідерів серед регіонів України за розмірами екологічного податку завдяки великій кількості промислових підприємств.

«Заступник міністра майже 11 років працював у сфері охорони навколишнього природного середовища в нашій області, а зараз удає нібито тільки почув про ці проблеми. Саме через його неправильне управління галуззю, не розподілявся правильно екологічний податок, який зараховувався до місцевого бюджету — ситуація стала катастрофічною. До такого висновку прийшли не тільки ми, але й незалежний державний аудит, який оцінював роботу Департаменту екології ОДА. У результаті було притягнуто до відповідальності місцевого керівника Держводагентства — його звільнили. Кримінальне провадження за цим фактом відкрито і постійно затягується, а його безпосереднього учасника пана Стрільця натомість "покарали" підвищенням до заступника міністра», - висловлює своє бачення Нікульникова.

Наразі екологічні активісти Кривого Рогу через подання звернення народним депутатам, зокрема, голові Комітету з питань екології та природокористування Верховної Ради Олегу Бондаренко, вимагають від уповноважених органів виконавчої влади зупинення експлуатації всіх техногенних об'єктів на території Кривого Рогу і прилеглої до нього території. А це хвостосховища, відвали, ставки-накопичувачі, які перетворили життя людей місцевості у суцільну небезпеку і без яких не можливе здійснення виробничого процесу з видобування та переробки корисних копалин.

У такий радикальний спосіб хочуть мотивувати власників підприємств до виконання обв’язку ефективно й економно використовувати природні ресурси на основі застосування новітніх технологій у виробничій діяльності. Крім того, здійснювати господарську діяльність без порушення прав інших власників та користувачів природних ресурсів, а також відшкодувати збитки, завдані місцевому населенню ковбойським ставленням до природи.

«Наскільки мені відомо, зараз це питання розглядається на рівні Кабміну. До кінця липня фракція "Слуга народу" з порушених питань має отримати відповідь урядовців. Ми маємо рішучі наміри. Якщо ситуація не зрушить — будемо заварювати труби, з яких тече забруднена вода, пікетуватимемо Кабмін, Міндовкілля, заходи провладної партії присвячені місцевим виборам. Споживаючи багатства Кривбасу та ігноруючи екологічну кризу влада умовно витирає об нас ноги», - розповідає Василина Нікульникова.  

Нагадаємо, Держекоінспекція обіцяє нарешті перевірити «АрселорМіттал».

Тим часом, аварію багатостраждального танкера визнають техногенною катастрофою.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Іриси у ландшафтному дизайні: додайте краси до вашого саду (ФОТО)
1 хв на прочитання07 Травня 2024
Верховний Суд остаточно скасував дозвіл на будівництво вітряків на Боржаві
Верховний Суд остаточно скасував дозвіл на будівництво вітряків на Боржаві
1 хв на прочитання5 годин тому
БЕБ у Сумах зменшило вартість ремонту каналізаційного колектора
Знижка у 58 млн грн: БЕБ у Сумах вдалося суттєво зменшити вартість ремонту каналізаційного колектора
1 хв на прочитання7 годин тому
Укрзалізниця оголосила про зупинку руху
Фото: Олег Васильєв
Укрзалізниця оголосила про зупинку руху на ділянці Мукачево — Чоп
1 хв на прочитання11 годин тому
Суп із хрущів — традиційна німецька страва: невдовзі його знову почнуть готувати, і ось чому
2 хв на прочитання12 годин тому
На Полтавщині чоловік відбивався рибою від поліцейських: суд оголосив вирок
1 хв на прочитання13 годин тому
Іспанія скасовує національну нагороду з кориди через занепокоєння щодо биків
2 хв на прочитання16 годин тому
Керівництво заповідника на Закарпатті завдало місцевому бюджету збитків на 6,2 млн грн
1 хв на прочитання17 годин тому
Більше з GreenPost
Фото: BILD
Навіть коли температура опускається до -30 °С: 10-річна дівчинка з Норвегії вже три роки спить надворі
1 хв на прочитання07 Травня 2024
Народжені 7 травня: гороскоп, стихія, кар'єра та сабіанський символ
Таємниці Тельців, народжених 7 травня: гороскоп, стихія, кар'єра та сабіанський символ
2 хв на прочитання3 години тому
Що робити з крихтами від паски і шкаралупою від крашанок
Що робити з крихтами від паски і шкаралупою від крашанок, ось що про це кажуть священники
4 хв на прочитання4 години тому
Фото з відкритих джерел
Складно, але можливо: хімік розповів, як можна відновити сивину
4 хв на прочитання4 години тому
Топ-5 найзабрудненіших місць удома та як забезпечити їхню чистоту
2 хв на прочитання6 годин тому
«Я не гратиму проти чоловіка»: дартистка відмовилася грати на турнірі проти транс-жінки
1 хв на прочитання7 годин тому
Італія планує "поєднати" ядерну енергетику з відновлюваними джерелами для досягнення нульових викидів до 2050 року
1 хв на прочитання8 годин тому
Зір може погіршуватися через проблеми з шийним відділом хребта — науковці
2 хв на прочитання9 годин тому