Догори
Дати відгук

Зміївська паперова фабрика та TetraPak® запустили нові потужності з переробки комбінованої картонної упаковки (ФОТО,ВІДЕО)

Інвестиції в проєкт склали близько 1,7 млн євро.

4 хв на прочитання19 Листопада 2021, 08:04
Фото: Зміївська фабрика Фото: Зміївська фабрика
Поділитись:

Зміївська паперова фабрика у партнерстві з TetraPak® запустила нові потужності з переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування в Україні. Про це повідомила пресслужба TetraPak. Ці потужності запускають в Україні вперше.

Фото: Зміївська фабрика

"Інноваційна лінія повного циклу переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування (TetraPak і аналогів) введена в дію на Зміївській паперовій фабриці у Харківській області. Завдяки модернізації на 25% збільшилася загальна виробнича потужність лінії з переробкикартонної упаковки для напоїв та продуктів харчування. Тепер щороку підприємство зможе переробляти до 15 тисяч тонн цього виду упаковки та виробляти понад 4 тисячі тонн високоякісної поліалюмінієвої гранули.Вперше в Україні з'явиться повний цикл переробки всіх компонентів комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчуванняна одному промисловому майданчику, щонаблизить національну галузь поводження з відходами до стандартів ЄС", - ідеться у повідомленні.

Співінвесторами проєкту стали Зміївська паперова фабрика та компанія TetraPak, світовий лідер угалузі виробництва упаковки йустаткування для харчової промисловості. Загальні інвестиції в проєкт склали близько 1,7 млн євро. Це партнерство підтверджує прагнення обох компаній працювати згідно з принципами економіки замкнутого циклу.

На Зміївській фабриці переробляється та отримує друге життя целюлозна частина комбінованої картонної упаковкидля напоїв та продуктів харчування TetraPak і аналогів ще з 2009 року. А давній партнер фабрики, видавництво «Ранок», для друку своїх книг використовує вторинний папір, виробленийу результаті переробки такої упаковки.

Директор видавництва Віктор Круглов зазначив, що близько 50% друкованої продукції виготовляється з переробленого паперу, і видавництво планує збільшити цю частку до 70%, у тому числі завдякиреалізації видавничих проєктів у співпраці з відповідальним бізнесом і громадськими організаціями.

Фото: Зміївська фабрика

Завдяки модернізації лінії та встановленню сучасного обладнання європейських виробників PallMann і WIPA тут, на Зміївській паперовій фабриці, із суміші поліетилену та алюмінію будуть також виробляти вторинну поліалюмінієву гранулу. 

Ця затребувана сировина широко використовується для виготовлення різних виробів: садових меблів, оздоблювальних панелей, труб, предметів домашнього вжитку, а також як домішкав процесі виробництваполімерно-піщаних виробів (тротуарної плитки, інженерних люків, зливостоків) і дорожніх покриттів, що значно покращує їхні властивості.

«Сприяння розвитку інфраструктури для збиранняйпереробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування TetraPakта її аналогів у всьому світі є важливою частиною стратегії сталого розвитку компанії. Спільні інвестиції в модернізацію лінії в Україні – частина глобальної стратегії компанії з розвитку переробних потужностей. Ми також підтримуємо впровадження принципу Розширеної відповідальності виробника в Україні та освітні проєкти, які популяризують роздільний збір відходів та показують важливість сталого розвитку йциркулярної економіки для нашої планети»,– повідомив Ігор Череватов, генеральний директор TetraPak в Україні.

 TetraPak – світовий лідер угалузі виробництва упаковки йустаткування для харчової промисловості. У тісній співпраці зі своїми клієнтами і постачальниками компанія пропонує безпечні, інноваційні та екологічно чисті продукти, які щодня задовольняють потреби сотень мільйонів людей у більш ніж 160 країнах. Як компанія з 25 тисячами співробітників увсьому світі, TetraPak вірить у відповідальне лідерство в галузі та дотримується принципів сталого розвитку у веденні бізнесу. 

Зміївська паперова фабрика (м. Зміїв, Харківська область) виробляє кілька марок паперу з вторинної сировини. Щорічно фабрика переробляє 12 тис. тонн макулатури, включно зкартонною упаковкою для напоївта продуктів харчування. На фабриці працює близько 200 людей. У 2020 році фабрика була сертифікована лісовою опікунською радою (FSC). Наявність цього сертифіката підтверджує, що паперова продукція вироблена з лісів, у яких ведеться господарство відповідно до принципів сталого розвитку, або в її склад входить перероблена сировина. Оскільки в Змієві паперове виробництво існує понад 100 років, на фабриці за підтримки Українського культурного фонду створено Музей паперу, а на сайті підприємствапредставленайого віртуальна версія. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Літак Airbus A320 «Уральських авіаліній». Скріншот
Санкції руйнують авіацію РФ: літаки російських авіакомпаній стали вдвічі частіше ламатися в польоті
9 хв на прочитаннягодина тому
Вчені розповіли, який продукт знижує ризик судинних захворювань
1 хв на прочитаннягодина тому
Жертвою емоційного вигоряння може стати будь-яка людина, яка досить тривалий час перебуває у стані стресу: як це подолати
6 хв на прочитання2 години тому
Російські військовослужбовці беруть участь у військових навчаннях у 2021 році. Фотограф: В'ячеслав Оселедько/AFP
2024 року Росія планує збільшити військові витрати майже на 70 % — Bloomberg
2 хв на прочитання3 години тому
Які фіолетові фрукти та овочі можуть захистити від діабету
1 хв на прочитання4 години тому
Російські школи почали закуповувати обладнання для безпілотників на мільйони рублів
1 хв на прочитання5 годин тому
Секретна японська їжа для довголіття: названо доступний усім продукт
1 хв на прочитання6 годин тому
Портал державних послуг РФ просить росіян стежити за безпілотниками
1 хв на прочитання7 годин тому