Догори
Дати відгук

Зміна клімату в Україні: чого чекати аграріям

Кліматичні зміни позначаться на вітчизняній економіці переважно негативно, адже Україна — аграрна держава

1 хв на прочитання31 Липня 2020, 16:12
Поділитись:

Підвищення середньорічної температури в Україні призведе до того, що деякі види зернових буде майже неможливо виростити на території нашої держави, а якість урожаю через раннє дозрівання знижуватиметься із кожним роком. До таких висновків прийшли фахівці НБУ у своєму липневому звіті.

Експерти стверджують, що у південних та східних регіонах України очікується зменшення родючості внаслідок зменшення опадів. Через часті буревії, зливи, гради та посухи аграрії щорічно втрачатимуть частину врожаю.

Раннє достигання врожаю значно знизить його якість.

Фермерам також доведеться зіштовхнутися з ситуацією, коли у східних та південних областях України очікується зменшення врожайності кукурудзи й пшениці. Натомість у регіонах, розташованих ближче до полюсів, очікується зростання врожайності цих рослин та цукрового буряку.

Окрім цього, боротьба з парниковими викидами та нові винаходи на кшталт штучного м’яса можуть знизити попит на зерно з боку тваринництва.

Нагадаємо, що зима 2019 – 2020 років стала найтеплішою в Україні за останні понад 100 років. Науковці прогнозують, що наступні 5 років стануть найтеплішими за всю історію країни.

Як ми повідомляли раніше, Україна побила світовий рекорд по зростанню середньорічної температури.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost