Пʼятниця, 10 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Запорізька АЕС зменшить використання російського палива

Дослідна експлуатація ядерного палива Westinghouse на енергоблоці №5 ЗАЕС наблизилися до завершення

1 хв на прочитання07 Березня 2020, 15:34 100
Energoatom Energoatom
Поділитись:

Дослідна експлуатація ядерного палива виробництва японсько-американської корпорації Westinghouse Electric Co. на енергоблоці №5 Запорізької АЕС наблизилися до завершення.

Про це інформує GreenPost із посиланням на повідомлення держкомпанії НАЕК "Енергоатом". "Роботи з паливом зараз доповнилися ще й інспектуванням з використанням спеціального стенду виробництва Westinghouse", - зазначають в "Енергоатомі".

В компанії нагадують, що активна зона реактора енергоблока №5 у 2019 р. була повністю сформована з тепловиділяючих збірок ТВЗ-WR. Раніше на ЗАЕС для виробництва електроенергії використовувались виключно ТВЗ виробництва російської держкорпорації ТВЕЛ.  

Переведення палива Westinghouse у промислову експлуатацію на енергоблоці №5 ЗАЕС заплановане на ремонтний період 2021 р. Далі у 2021-22 рр. будуть поступово та повністю переведено на ТВЗ-WR енергоблоки №1,3,4.

GreenPost  нагадує, що у 2000 р. було підписано українсько-американську міжурядову угоду щодо проекту кваліфікації ядерного палива Westinghouse для українських АЕС. Вперше 6 дослідних ТВЗ виробництва Westinghouse було завантажено в активну зону енергоблока №3 Південно-Української АЕС у 2005 р.

Уряд України намагається через діверсіфікацію джерел постачання ядерного палива зменшити залежність від російської ТВЕЛ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.