Субота, 31 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

На ЧАЕС проведуть "гарячі" випробування сховища ядерних відходів

1 хв на прочитання07 Вересня 2020, 16:18
Поділитись:

Чорнобильська АЕС отримала дозвіл на проведення “гарячих” випробувань сховища відпрацьованого ядерного палива “сухого” типу (СВЯП-2). Таке повідомлення з'явилось на Facebook сторінці  Державного агентства України з управління зоною відчуження.

"Державна інспекція ядерного регулювання України видала ДСП “Чорнобильська АЕС” окремий дозвіл на провадження діяльності введення в експлуатацію ядерної установки СВЯП-2. Отримання дозволу дозволить розпочати “гарячі” випробування із реальним відпрацьованим паливом, яке буде перевозитись зі сховища “мокрого” типу (СВЯП-1) у нове сховище “сухого типу” (СВЯП-2)", - йдеться у повідомленні.

За словами голови ДАЗВ Сергія Калашника, проведення “гарячих” випробувань за планами мають відбуватися протягом наступних 3 місяців. 

За період генерації електроенергії, з 1977 до 2000 року, на станції накопичилося понад 21 тис. тепловидільних збірок, які зараз зберігаються у сховищі відпрацьованого ядерного палива “мокрого” типу СВЯП-1. Однак, термін експлуатації СВЯП-1 обмежений, тож їх мають перемістити у СВЯП-2.

Як повідомлялося раніше, в Зоні відчуження будується сховище для відходів українських АЕС. Введення Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в експлуатацію дозволить зекономити до 100 млн дол. протягом року, а потім до 140 млн дол. щорічно. Зараз ці гроші компанія сплачує за вивіз палива до РФ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.