Догори
Дати відгук

З Держрезерву вкрали тисячі тонн запасів на десятки мільйонів гривень

Це виявила перевірка Держаудитслужби

1 хв на прочитання05 Листопада 2020, 19:58
Поділитись:

Перевірка Державного агентства резерву України, проведений Держаудитслужбою, підтвердив мільйонні збитки, розкрадання тисяч тонн запасів, наявність на складах простроченої продукції на сотні мільйонів доларів та фінансові махінації. Про це за підсумками аудиту Держрезерву повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"Напівпорожні склади, зникнення тисяч тонн запасів у невідомому напрямку, прострочені продовольчі товари на сотні мільйонів гривень, катастрофічний технічний стан підприємств, господарський безлад і багатомільйонні фінансові махінації — це перелік лише деяких основних пунктів з висновку Держаудитслужби, яка проводила ревізію Держрезерву", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, аудит виявив прострочене зерно, яке неможливо використовувати навіть для кормів, на суму 35,5 млн грн. Також виявлено брак зерна тільки на одному з підприємств Держрезерву на суму 27,9 млн грн. За результатами перевірки зберігання продуктів харчування виявлено товари, терміни придатності яких вже давно закінчилися.

"Таких прострочених товарів, які можуть бути тільки утилізовані, налічується на суму понад 100 млн грн. Також на підприємствах є прострочені товари непродовольчої групи на суму 200 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Сума порушень з фінансово-господарської діяльності підприємств Держрезерву склала 31,4 млн грн, апарату Держрезерву - 1,7 млн грн.

Також ревізіями встановлено порушення законодавства при здійсненні публічних закупівель без укладення договорів. Повідомляється, що матеріали за результатами ревізії з підставами передані в НАБУ, СБУ та Національну поліцію України.  

Нагадаємо, медики розповіли, про ТОП-5 систем харчування, які повернуть здоров'я серця та судин.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost