Догори
Дати відгук

ЄС допоможе відкрити для українського зерна «коридори солідарності» — Борель

Доставка продуктів у треті країни залишається великим викликом для світу

2 хв на прочитання17 Травня 2022, 17:31
Поділитись:

Європейський Союз допоможе Україні експортувати зернові, заблоковані Росією у морських портах України.

Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ, передає "Укрінформ".

За його словами, ЄС розробив план дій щодо відкриття "коридорів" для експорту українського зерна.

"Сховища України наразі заповнені, але вони не можуть експортувати це зерно. Їм необхідно звільнити складські потужності для прийняття наступного врожаю. Тож ми працюємо над тим, щоб допомогти вивезти це зерно потягами, через "коридори солідарності", — сказав Боррель.

Він також зазначив, що навколо спровокованих війною продовольчої кризи та зростання цін на електроенергію відбувається "битва наративів". За словами дипломата, під час цієї битви Росія намагається перекласти свою відповідальність на Україну та Захід.

"Насправді ця криза є наслідком війни, коли Росія бомбить українські поля, руйнує, спалює, розкрадає сховища. Коли російські військові кораблі блокують чорноморські торговельні шляхи та українські порти, коли Росія не дозволяє вивезення української пшениці на експорт — це має, звісно, негативний вплив на життя людей в Африці або в Азії, і вони хочуть отримати відповідь", — сказав високий представник ЄС.

Він зазначив, що доставка продуктів у треті країни залишається великим викликом для світу, і для її вирішення потрібне долучення членів G20.

"Сподіваюсь, наступного тижня, під час зустрічі G20, спільної з Африканським Союзом, яку скликає США і яка буде проведена у Вашингтоні, питання щодо продовольчої безпеки та цін на енергетику буде високо у порядку денному", — додав Боррель.

Раніше ми писали: Врятувати хліб – мільйони тонн зерна, що застрягло в портах, спробують вантажити назад у вагони

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.